Galaxy S6'nın pili böyle şişti!

Galaxy S6'nın yaşadığı sorunların arasına, şimdi de "pil şişme" sorunu eklendi!

Galaxy S6'nın pili böyle şişti!

Galaxy S6 ve S6 Edge çıktığından bu yana cihazlardaki üretim hataları ve yazılımsal sorunlar hakkında şikayetler geliyor. Sorunların hiçbiri ciddi görünmese de sefer Koreli bir kullanıcı, pili şişmiş Galaxy S6'sının fotoğraflarıyla endişe saçtı.

Pili şaşırtıcı derecede şişen Samsung Galaxy S6'nın cam arka kapağının yerinden neredeyse çıktığı, ön camda da küçük bir aralık bulunduğu görünüyor. Buna benzer şikayetlere daha önce rastlamadığımız için, "pil şişmesinin" bu kullanıcıya özgü bir sorun olduğunu varsayabileceğimizi düşünüyoruz. Yine de Samsung'tan gelecek bir açıklama, konuyu daha iyi aydınlatacaktır.

Peki siz, kendi Galaxy S6'nızda benzer bir sorun yaşadınız mı?

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

bana pek gerçekçi gelmedi açıkcası.

işte bu çamçung :) android tarafında ne yazılmda ne de donanımda iş yok

Rakip şirketlerin samsungu baltalama girişimi gibi geliyor bana

Pil şişmesi de ne? Pili ateşe atsan ancak böyle olur..

cam nasıl bu kadar esniyor?

@09 Mayıs 2015 15:17 bu kek nasıl böyle kabarıyor

@09 Mayıs 2015 16:38 pille dimi.yanıt pil olmalı :p

@09 Mayıs 2015 16:38 maaşını fazla atmış samsung ondan ksbarmis

Verilen paraya yazık ya

Yılın telefonundan yeni özellikler :-)

Herşeyede üreticiden Yanıt bekliyorsunuz her telefonda yaşanan bi sorunu s6 ya özelmiş gibi haber yapmak nedir

Arkadaşlar bayağı şaşırmışsınız ama araştırırsanız eğer s2den beri böyle bir sorun olduğunu görürsünüz lütfen bu kadar kör olmayın :)

kolpa olduğu çok belli. bu aletin pili diğer tarafta yani camı atacaksa diğer tarafın camı atardı. gitmiş arasına bişiy sokmuş esnetmiş vs. tamamen kolpa.

@09 Mayıs 2015 19:39 reyiz çözdü meseleyi, dağılın.

Allah aşkına cihazın 1 tanesinde bu oldu diye bütün cihazlarda olacak diye bir durum söz konusu değil haliyle üretim hatası olabilir veya kullanıcı hatası olabilir Samsung atıyorum 50 milyon s6 sattıysa içinde 1-2 tane cihazda yaşanması normal birşey bu her marka ve ürün için geçerlidir ama gereksiz ve baltalama haberi yapıyorsun Chip. milleti manupile etmeyin.

karalama olduğunu sanmıyorum. işte ispatı: iphone5 kullanıcısıyım. garanti süresinin dolumuna doğru, yani yaklaşık 2 sene sonra ekranın gövdeden bir parça açıldığını farkettim. Bir telefoncu pilin şiştiğini söyledi. Apple servisine götürdüm. Telefonu sorgusuz sualsiz, gayet kolay bir şekilde değiştirdiler. Arıza olarak da güç düğmesindeki sorun olarak yazdılar. Yani pil şişiyor diye reklam yapılmasın diye bu şekilde zamanında götürenlerin iphone5 lerini değiştirdiler. Şimdi önümde yaklaşık 2 se

samsung s6 da olup ta iphone 6 da olmayacak olan özellikler :))

apple'ın karalama girişimleri

Bende s4 Vardi ayni sorunu yasadim

Meyve veren ağacı taslarlar çipciler ayfoncu mu acep

samsung pişmanlıktır batarya şişmesi6 ay içinde kendini gösteriyor cidden .sony bu konuda iyi

Vaayy sadece s6 da varmış gdiger cihazlarda yokmuş Ne lanbu fancilik aşırı gitmiş lg apple htc noiia hepsinde olabilir

Eğer kendi amperinden yüksek amper ile şarj edilirse, yüksek amper pili ŞİŞİRİR ! Kasıtlı yapılmış gibi duruyor. Çünkü piyasada ortalama olarak en yüksek 2 amper şarj aletleri olduğu için, şişmesi için daha yüksek amper şarj aleti kullanmış demektir !

bizde mstardaki arkadaslarla bu konuyu tartisioruz

Uzun süre bilgisayardan şarj olan telefonlarda birkaç ayda bu sorun çıkıyor Samsungla alakası yok.

aynı problem bende de olustu 20 gundur serviste bakalım ne olcak değişeceklermi iade istedim buz gibi soğudum telefondan

ben gio ve wonderda bu problemi yaşadım servis ücetsiz pili değiştirdi. birinde cihaz kullanılmadı halde bu sorun oldu. googleda pil şişti yazın çıkan tüm pil sorunlarının samsung cihazlarda olduğunu görürsünüz.

S4 ünde pili şişmişti bende. Ayrıca iş yerindeki arkadaşlarda da farklı modellerde bu sorun oldu. Samsung klasik sorunudur pil şişmesi. Kullanmayan sallamasın.

benimde s7 edge şişmiş bu gün farkettim.... garantiye giriyordur umarım

Aynı sorun bende de oluştu ve bunun yanında malesef ekranımıda çatlattı . Ekran görüntü veriyor ama hiçbir şekilde dokunmatiği çalışmıyor. Aldığımda başka bir sorundan değişime giren bu telefonun arkasından böyle bir sorun çıkartması samsung kalitesinin yerlerde olduğunun bir göstergesidir . Bazı arkadaşların samsung fanatiği gibi haberi yalanlamasına anlam veremiyorum . Başına gelmediği bunun olmadığı anlamına gelmez , bir şekilde kullanıcıların bu gibi konularda birbirine destek olması gerekir

Yaklaşık 4 ay önce s6 edge aldım 2 defadır batarya şişme sorunu yaşadım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir