Galaxy S6'yı böyle söktüler!

Galaxy S6'nın normalde değişmeyen pilini değiştirmek ne kadar zor olabilir? Cevap bu videoda!

Oynat Galaxy S6'yı böyle söktüler! Galaxy S6'nın normalde değişmeyen pilini değiştirmek ne kadar mümkün? Cevap bu videoda!

Samsung, yeni Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge telefonlarıyla tasarım konusunda uzun süredir yapmadığı kadar önemli değişiklikler yaptı. Önceki plastik gövdeli amiral gemileri yerine Galaxy S6 ve kardeşi, metal çerçeveli, cam arka kapaklı bir tasarıma sahip.

Yeni tasarımın belki getirdikleri kadar olmasa da, götürdükleri de var. Örneğin microSD slotu, yeni hızlı depolama biriminin de katkısıyla Galaxy S6'dan kaldırılmış. Benzer biçimde S6'ların pilini değiştirmeniz de eskisinin aksine artık mümkün değil.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S6'nın pilini çıkarmanın mümkün olduğuna, ancak bunun çok kolay bir iş olmadığına dair bazı raporlarla karşılaşmıştık. Galaxy S6'nın parçalarına ayrıldığı yeni bir video ise, bu işin neden kolay olmayacağını gözümüzün önüne koymuş oldu.

Videomuzda izleyebileceğiniz gibi Samsung Galaxy S6'nın cam arka kapağını açmak, tam olarak son kullanıcının işi değil. Bu işi yaparken arka kapağa hasar vermeniz veya kırmanız mümkün. Videodan da anlaşıldığı gibi tamirle ilgili durumlarda telefona müdahale etmektense, onu servise götürmekte büyük fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

17 dakikada sökmüş. Ben 10 dakikada retina imac'in tüm komponentlerini söküyorum.

@27 Mar 2015 12:10 Adam SUNUM Yapıyor Orada Emin Ol Senden Daha Hızlı Söker. 10 Dakika İmac İçin Fazla Bu Arada.

Pilin degismesi degilde cihazin garantiden cikmasi pilinin sokulmesi kadar kolay oluyor problem bu

kaç dakika video izledim parçaladı yeni pil de takmadı, toparlayamadı herhalde.

Herkesin sunumu farklıdır. O da kendince anlaşılacağını düşündüğü yavaşlıkta sunum yapmış... Yoksa zaten amacı sadece parçalara ayırmak ve onları göstermek olsa çok daha hızlı yapardı eminim. Ama şunu anladım, bu telefonu alıp da bu videoları seyredecek imkanım olmasa ya da yapan başkaları olmasa, muhtemelen kendim söker merak ederdim. Geri toplamayla da hiç uğraşamayacağım için, özellikle de ısıyla ayrılan parçaları yapıştırma kısmıyla... Telefon öylece çöp gibi kalırdı. Merakımı gidermiş oldu.

Önemli olan pil değiştirmek değil. Ona bakılırsa iphone pilide değişir. Burada amaç S5 ve note 4'deki gibi pili bitince yedek pil ile değiştirmek. ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir