Galaxy S7 Active, su geçiriyor mu?

Samsung'un dayanıklığıyla öne çıkan yeni telefonu Galaxy S7 Active, iddiaya göre suya pek de dayanmıyor!

Galaxy S7 Active, su geçiriyor mu?

Geçen hafta ABD'de satışa sunulan Galaxy S7 Active, Galaxy S7'nin "sağlamlaştırılmış" sürümü ve 1,5 metre suyun altında 30 dakika kalabilme, toz geçirmeme gibi özelliklerle geliyor. En azından Samsung'un iddiası böyle. 

Ancak bağımsız ürün inceleme dergisi Consumer Reports, Samsung'un iddialarının tam anlamıyla geçerli olmadığını söylüyor. Dergi, yaptığı testlerde telefonun 30 dakika suda kaldıktan sonra ekranının yeşil ve farklı renklerde yanıp söndüğünü, dokunma komutlarına cevap vermeyi durdurduğunu, kamera lensinde küçük baloncukların görünür hale geldiğini söyledi.

The Associated Press'e konuşan Samsung ise "çok düşük bir ihtimal olsa da, kusurlu bir cihazın gerektiği kadar su geçirmezlik sunmama ihtimali bulunabilir" dedi. Bunun üzerine Consumer Reports, bulgularının yalnızca bir değil, iki telefonda da aynı olduğunu söyledi: "İki tane aldık ve ikisi de bozuldu."

Consumer Reports'un testlerinden çıkan ilginç bir sonuç ise "sağlam" sözcükleriyle satılmayan, ancak yine IP68 su ve toz dayanıklılığıyla gelen Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'in testleri geçmesi oldu.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Aynı sony aqua m4 gibi yine olan kullanıcıya oluyor.ama tam araştırmadan incelemesini yapmadan alınca öyle oluyor.

Sony de de su geçirmez diye satılıyordu ve denediğimizde su geçirmişti ama iki telefonda da aynısı olduysa bir gariplik var.

aslında dava açmak lazım böyle bir durumda firma değiştirmiyorsa tüketici hakem heyetine dava açıcan.su geçirmez diyorsa geçirmemeli 2 yılda geçse ona göre telefon yapsınlar.30 dk suda kalabiliyorsun diyor ama su geçiriyor insanlar telefonu bu yüzden alıyor su geçirmesin özelliği yüzünden de alıyor ve su geçiriyor sonra birde garanti dışı kalıyor bunla ilgili ab mahkemeleri karar vermeli.

S5 de su geçirmez dün denizde pert oldu.

@11 Temmuz 2016 19:28 tatlı su tamam da, deniz ne alaka şaka mısın?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir