Galaxy S7 Edge'de kıvrık ekran sorun oldu!

Galaxy S7 Edge'in satışa sunulması ile birlikte, küçük bir sorun da ortaya çıkmış durumda!

Galaxy S7 Edge'de kıvrık ekran sorun oldu!

Galaxy S7 Edge'in kıvrımlı ekranı, doğal olarak kasanın sağ ve sol kenarlarının çok ince olmasına yol açıyor. İşte bu ince kenarlar, görünüşe göre yeni amiral gemisinin ilk sorununda başrol oynuyor.

Telefonun piyasaya çıkması ile birlikte, pek çok kullanıcı, kıvrık ekran kenarlarının, istenmeyen dokunuşlara neden olmasından şikayetçi durumda. Kasanın ince kenarları nedeniyle kullanıcılar, istemeden kıvrık ekrana dokunuyor ve bu da, telefonun kullanımında sorun yaratıyor. Özellikle klavye kullanımı ve kamera kullanımı sırasında, bu sorunun daha fazla belli olduğundan bahsediliyor.

Aslında Galaxy S7 Edge'de istenmeyen dokunmaları engelleyecek bir mekanizma bulunuyor. Ancak bu mekanizmada sorun yaşanıyor olması ihtimaller arasında. Samsung'un, "acil güncelleme" tanımlaması ile yayınladığı, 3.5 MB boyutundaki son güncelleme de, her ne kadar Edge ekranı ile ilgili olduğu belirtilse de, bu sorunu ortadan kaldırmış değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Tam isabet! Hatırlarsanız daha önceleri iPhone'lar için de böyle bir tasarımdan söz edilirdi. Ben de hangi akla hizmet kenarları dokunmatik ekrana çevirirler diye düşünürdüm. İşte nedeni buydu. Bunu o zaman söyledim sanırım. Hiçbir güncellemenin o sorunu çözebileceğini açıkçası sanmıyorum. Sorunu tek bir güncelleme ile çözebilirler. Kenarların dokunmatik özelliğini tamamen iptal edecek bir güncelleme ile! O tasarım çok yanlış bir tasarımdır; çünkü kavramayı zorlaştırır, hatta imkansızlaştırır...

@cleverman Minyon olup elleri benim gibi kucuk olanlar icin imkansiz. LG G2 5.2", biraz zor da olsa tek elle kullanabiliyorum. S7 Edge'yi showroom'da bir deniyeyim dedim. Yok, benim icin imkansiz. S7 daha iyi bir secim.

güncellemelerle düzelir bu normal birşey yeni cihaz

normal cihazsa önde deneyecekler öyle satışa koyacaklar ;)

S6 edge ile note 5 arasındaki tek fark birinin kavisli olması diğerinin kıvrık ve pahalı olması. Ben note 5'i sırf kıvrık olan kullanışsız diye aldım.

@20 Mart 2016 13:24 Kullanışsız ama kime göre neye göre? Bende s6 Edge var ve çok memnunum hem kullanımı hem de özellikleri harika olduğu gibi çok da havalı masaya koyduğumda yanımdakiler aaa o nasıl telefon falan diyor

@20 Mart 2016 19:04 ben de 6s imi koyuyorum, en pahalı yiyecek, içecek servisinde bile herkes dikkatli oluyor.

Mala bağlamış gibisin Dddddddd

@21 Mart 2016 08:05 sebebi sugeçirmez olmaması olmasın. bardak devrilse yandınız.

Bu bir sorun değil bence herkes görerek alıyor telefonu beğenmeyen almasın elinizde düzgün tutarsanız etkilemez bir ton düz ekranlı telefon var gidin onlardan alın o zaman.

6 ay s6 edge kullanmış biri olarak o kenarlar ile ilgili hiç sıkıntı yaşamadım,aksine gayet pratik ve kısayolları kullanışlı,küçücük şeffaf bir dokunma bölümü var ve ekranın istediğiniz kenarına yerini ayarlayabilirsiniz,kullanamayanların kendi beceriksizliğidir.

Sorun Apple' da çıksa; Yaaa olur o kadar ya... Samsung' da çıkınca hemen haberlere düşüyor. Ben iPhone 6s kullanıyorum. Ama bu taraflı yazılar insanı gerçekten üzüyor. s7 Edge şu anda iPhone 6s' i ezip geçebilecek bir cihaz... Her yönden hemde... Telefon daha milletin eline geçmemiş piyasası oturmamış herkes fikir sahibi. Telefon güzel olmamış diye bakıp köşeye atılan cihazların son haline gelme aşamasında 1000 lerce kişi rol oynuyor. Bu kadar da önyargılı yaklaşmamak gerektiğini düşünüyorum...

İponede özelikmi sadece alo de o kadar

Bende yeni s7edge aldım.inanın YouTube birşey izlemem 10sn sürmüyor pat diye diğer videoya atlıyor! Sebep ise kenarları avucuma dokunuyor baksa bir videoya geçiyor deli etti beni çok sıkıcı bir durum bu.

@07 Haziran 2016 01:20 S.a bende 1 aydır S7 edge kullanıyorum günümün yarısı youtube'de geçiyor daha şimdiye bir kere bile başka video'ya felan geçmedi.

S7 edge kullanıyorum yandan baktıgım da karanlık bir ortam da sanki kenarın cok az açık oldugunu görüyorum s7 edge kullanıcılarında da aynı durum var mı bunu merak ediyorum bende cok memnunum telefonumdan

Bosuna bahane bulmayin güzel telefon.

S7edge memnunum ilk başta sorun oluyor du ama 1 kaç günün sonunda alıştım ve harika bir kullanım hissi var

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost