Galaxy S7 için düşük megapiksel iddiası!

Samsung, Galaxy S7'de tüm büyük rakiplerinin gittiği yolun tam tersine gidebilir!

  • Onur Seven
Galaxy S7 için düşük megapiksel iddiası!

Samsung Galaxy S6, çok iyi bir 16MP kameraya sahip ancak Samsung, bir sonraki amiral gemisi Galaxy S7'nin kamera çözünürlüğünü 12 Megapiksel'e düşürebilir.

Weibo üzerinden yayınlanan söylentilere göre yeni akıllı telefon daha az megapiksele sahip bir kamerayla gelecek. Ancak cihazdaki kamera daha fazla ışık yakayabilmek adına 1/2.0" gibi büyük bir sensöre sahip olacak ve performansı arttırmak için dual-PD (çift fotodiyot) teknolojisinden yararlanacak.

Samsung'un konuyla ilgili henüz resmi bir açıklaması yok. Ancak şirketin Galaxy S serisi telefonlarda her zaman için daha yüksek özellikler sunma geleneğini -özellikle Sony, HTC ve Apple'ın yeni amiral gemilerinde megapiksel arttırımına gittiği bir dönemde- sonlandırması pek hoş karşılanmayabilir.

Bunun doğru bir tercih olduğunu, ancak Samsung'un 12MP çözünürlük ve büyük sensörle daha iyi fotoğraflar elde edilebilmesini sağladığında söyleyebileceğiz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Mantıklı... Fotoğraf çekiminde megapixelin herşey demek olmadığını öğrenmek lazım. Doğru sensör seçimi ve kaliteli bir lensle 8 mp bile gayet yeterli.

Full Frame SLR 12 MP olan makinelere bakin. 20 MP oldugunu iddia eden telefonlardan tartismasiz kat kat kaliteli fotograf cekiyorlar. MP tek basina kaliteli goruntu demek degil. iPhone 6 nin 8 MP kamerasi ile Sony Z3 un 20 MP kamerasini karsilastirmak bile yeter en kaba sekilde.

Telefon bu zaten 20 mp'ye ne gerek, daha iyisine ihtiyaç duyan gider asıl aracını alır.

Onemlı olan mp değil hala çogu kişi anlayamadı bunu ıphone 6 da 8 mp kamera çoğu androıdlı 12 ve 16 mp kameradan çok çok daha ıyı

@04 Kasım 2015 17:16 küçük atta civcivler yesin... kamerada lens + algılayıcı önemli...

İyi bir şey yapar 12 mp yeterli fazlasına gerek yok iyi bir lens kamera yazılımı ve çeşitli kamera iyileştirmeleriyle piyasadaki en iyi fotoğrafı çeken telefon olabilir ki apple ve Samsung 12 ve 16 mp kameraları ile sony xperia z3+ dan iyi fotoğraflar çekiyor

her zamanki apple kopyası. iphonelar samsungdan düşük mp kamera ile geliyo diye yerden yere vuran android fanboycuklar nasıl da dansöz gibi kıvırtmış

s5teki rezalet fotoğraf performansını gördükten sonra bence de mp sayısından ziyade kalitesine önem vermeleri daha doğru olur.

samsung zaten sony'nin ürettiği kameraları montajlıyor cep telefonlarına!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play