Galaxy S7, Nougat Güncellemesini 17 Ocak'ta Alabilir

Galaxy S7 ve S7 Edge'in Android 7.0 Nougat güncellemesini ne zaman alacağı, bir Türk yetkili tarafından açıklandı!

Galaxy S7, Nougat Güncellemesini 17 Ocak'ta Alacak

Samsung telefon sahipleri, Google'ın Android 7.0 Nougat'ı yayınlamasından bu yana uzun bir süredir güncellemenin kendi telefonlarına ulaşmasını bekliyorlar. Samsung, güncellemenin bu ay geleceğini söylese de, kesin bir tarih vermemişti.

Şimdi ise bir Türk Samsung yetkilisi, Android 7.0 Nougat'ın Galaxy S7 Edge'e dağıtımına 17 Ocak'ta başlanacağını söyledi. Yetkili, güncellemenin geleceği modelin G935F olacağını, yani cihazın Avrupa sürümü olacağını söyledi. Diğer Samsung cihazlar hakkında ise şimdilik yeni bir bilgi yok.

Samsung'un Android 7.0 Nougat'ın dağıtımına çok kısıtlı bir biçimde olsa da başladığını biliyorduk. Bu yeni bilgi, Samsung'un dağıtım planlarıyla uyum gösterdiğinden dikkate değer.

Yetkili, dağıtılacak Android sürümünün Android 7.0 olacağını söylediğinden, bir süre önce konuşulan Android 7.1.1'in ilk aşamada Samsung cihazlara ulaşmayacağı anlaşılıyor. Bu durumun bazı kullanıcıları hayal kırıklığına uğratacağı kesin.

Google'ın yeni yayınladığı Android kullanım verileri, Android'in en son sürümü olan 7.1.1'i kullanan Android'li cihazların oranının yüzde 0,2 olduğunu; 7.0 Nougat'ı kullananların oranının ise yüzde 0,5 olduğunu söylemişti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Peki ya s6?Anlamıyorum ya bir güncelleme bu kadar zor mu getirilir?Her telefon için en az 6 ay uğraşmak mı gerekir?Bekle bekle sıkılıyoruz şurada iOS'da sahipleri 2012de çıkan iPhone 5 bile en son güncellemeyi gecikmeksizin alıyorken bu Allah'tan reva mı?

bu haber ispanya badininda cijtkti ilk

Hadi gelsin artık şu güncelleme ya beklemekten sıkıldım :-(

Şu Apple'ın iphone telefonları astronomik fiyatlarla satışa sunulmasa her ne kadar Samsung'un sadece Note serisini seven birisi de olsam kesinlikle iPhone alırım ve kullanmakta isterim. Bu nedir arkadaş ya, hem Android güncellemeleri telefonumuza gelecek mi yapacaklar mı yayınlayacaklar mı, ne zaman gelecek vs vs Samsung müşterilerini bir gün komple kaybedecek ama herkesin bütçesi iphone almaya yetmiyor onlarda biliyor şerefsizler.

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir