Galaxy S7 o kadar hızlı olmayabilir!

Galaxy S7'den gelen son hız testi sızıntısı, cihazın hangi modelinin daha "yavaş" olduğunu söyledi!

Galaxy S7 beklediğiniz işlemciyle gelmeyebilir!

Galaxy S7'nin bazı modelleri, düşündüğümüz kadar hızlı olmayabilir. Önceki sızıntılarda telefonun Exynos 8890 işlemciyle çalıştığını görmüştük. Ancak İngiltere ve ABD gibi bazı bölgelerde cihazın Qualcomm Snapdragon 820 işlemciyi kullanabileceği anlaşılıyor.

GeekBench 3'ten direkt olarak gelen hız testi sonuçları, Galaxy S7'nin bazı bölgelerde biraz daha güçsüz olan Snapdragon 820'ye yer verebileceğini gösteriyor. Qualcomm'un en son ve en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 820, muhtemelen telefonun Avrupa ve ABD sürümlerinde kullanılacak. Exynos ise Asya gibi diğer pazarlardaki Galaxy S7'lerde bulunacak.

Hız testleri, Snapdragon 820'li Galaxy S7'nin tek çekirdekte 2282, çoklu çekirdekte 4979 puan aldığını gösteriyor. Bu sonuçlar, çoklu çekirdekte 4500 alan Exynos 7420'li Galaxy S6'ya göre oldukça iyi.

Qualcomm'un son işlemcisiyle daha önce yapılan testler, işlemcinin çoklu çekirdekte 5369 puanı aştığını göstermişti. Bu yüzden Galaxy S7'nin 5.000'i aşamamış olması biraz üzücü. Ancak testlerin henüz tam anlamıyla optimize edilmemiş bir prototipte yapılmış olma ihtimali var. Gerçek sonuçları elde etmenin tek yolu, telefon elimize geçtiğinde onu bizzat test etmek olacak.

Şimdiye kadarki tüm dedikodular, Samsung Galaxy S7'nin Şubat sonundaki Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılacağını söylüyor. Söylentiler gerçeğe dönüşürse belki de telefonu Mart ayında ele geçirip test etmeye başlayabiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Apple ajanı hız kaybetmeden SAMSUNG Galaxy S7'yede çamur atmış... kötülemek için fazla aceleci olmadı mı?

@subita samsung eleştirmeye gerek yok zaten kendisi bir şekilde kötü marka alğısı yarattı

@subita samsungdan bir halt olmaz!İşte nedenleri: 1)Yaptığını dört dörtlük yapmıyor.Yarım yamalak yapıyor hep! 2)Ürettiğine değer verip desteklemiyor.O kadar pahalı satmasına rağmen daha amiral telefonuna android 6 güncellemesi gelmiş değil!Oysaki BIRAKIN ARTIK APPLE'I, LG ve SONY, çoğu telefonuna hızla güncellemeyi YAYIYOR!Zaten kendini bitirecek eksikliğin yazılımda olduğunu Samsung da anlamış, daha bir kaç hafta önce haber chip'te çıkmıştı.AMA ARTIK ÇOK GEÇ! 3)Çok ama çok pahalı. ....

@subita 4 ve belki de en önemlisi de:SAMSUNG HIRSIZ.Apple'da ne görse, hiç utanmadan, pişkin pişkin AYNISININ TIPKISINI ZAMAN KAYBETMEDEN ÇIKARIYOR!Bir bakın s6'ya note 5'e YA!Lan samsung logosunu görmesem valla iphone 6 sanarım.Sadece bunla kalsa yine iyi!Her şey de sahtekarlık yapıyor samsung.Zamanında 'SENDE FLASH PLAYER YOK, SENDE FM RADYO YOK SENDE HAFIZA KARTI DESTEĞİ YOK, SENİN TELEFONUN ARKA KAPAĞI ÇIKMIYOR' demişken şimdi aynıları samsung'da da geçerli.Ve bu da beni kızdırıyor.

@subita ve emin ol, apple kulaklığı kaldırsın, yarın bürgün ikinci kaldıracak firma da SAMSUNG OLACAKTIR!İkna etmiyorum, iddia ediyorum!İlk başlarda apple'ı kızdıracak sonra AYNISINI YAPACAK!RESMEN HIRSIZ!Git kendi yolunu çiz kardeşim.

@30 Ocak 2016 01:46 samsung a hırsız diyorsun anladık. senin kullandığın aletten haberin yok ozaman. git bir bak bakalım apple ın tasarımları nerden çalıntı. öyle iddalar middalar edeceğine kaldır kafanıda azıcık araştırma yap. yok kendi yolunu çizmiş. mal elindeki telefon anasını satiyim neyin fanboyluğundasın sen? kucak dolusu para veriyorsun o alete. 3000tl ye satılıyor. ama bi zip dosyası bile download edemiyorsun. dosya yöneticisi yok. hala kalkıp diğer firmaları boklayın. ezikler.

exynos modeli oldukça hızlı

Şahsen Exynos 8890'lı sürümü alırım ben

Türkiyeye exynos lu versiyonu geleceği için sıkıntı yok.

Kirin 950 işlemcisi kullanan Huawei Mate 8, Kirin 950, grafik işlemcisi Mali-T880 MP4 çok güçlü bir donanımla geliyor. Performans testlerinde(samsung S7)Exynos 7420/8890 ve Snapdragon 810/820'yi geride bırakıyor.

Laptop ada düşünsünler şu snapdragonu 6 ayda bir işlemciyi temizlemek bazı laptoplara göre iyi toshibalar için diyebilirim klavye kısmı vidalı açılıyor bazı laptoplar klavye kaplamalı kapak şeklinde açulıyor çıktımı o kapak içi görünüyor kapak diyorum neye bendiği belelli olmayan nesneyi yapmışlar onu bir daha taktığında içine bir dahada oturmuyor onu çıkarmadınmı klavye tokalarını göreniyorsun klavyeyi çıkarmadınmı fanı göremiyorsun tozunu temizlemedibmi bilgisayarın kendine kendine kapanıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir