Galaxy S7 ön siparişleri kafa karıştırdı!

Samsung kabul etmiyor ama Galaxy S7'den gelen ilk haberler, pek iç açıcı sayılmaz!

  • Ercan Uğurlu
Galaxy S7 ön siparişleri yavaş mı başladı?

Geçtiğimiz akşam Türkiye lansmanı da gerçekleştirilen Samsung Galaxy S7 ile Galaxy S7 Edge modelleri, ülkemizde de ön siparişle tüketicilerle buluşmaya başladı. Güney Koreli şirketin yeni amirallerinin yüksek fiyatları ve öte yandan piyasanın "kısmen" doymuş olabileceği nedenleriyle olsa gerek, şirketin evinden ön siparişlerle ilgili karışık haberler geliyor.

Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ön sipariş eden kullanıcılarına ayrıca sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR'ı da hediye ediyor. Fakat buna rağmen -her ne kadar şimdilik sayısal bir sonuç gelmese de- Güney Kore'de ön sipariş oranlarının, geçtiğimiz yılın amirali Galaxy S6 ve S6 edge'de olduğundan daha yavaş seyrettiği yönünde iddialar mevcut. İddiaların kaynağı ise, Business Korea. Ancak Samsung Mobile yöneticisi Koh Dong-jin'e göre, ön sipariş rakamları, beklentilerin üzerinde...

Geçtiğimiz akşamki Galaxy S7 ve S7 edge'in Türkiye lansmanında belirtildiğine göre ise, ülkemizdeki ön sipariş oranları Galaxy S6 döneminden yüzde 50 daha iyi seviyede. Bu sonuç ilginç zira ülkemizde telefonları ön sipariş edenlere Gear VR kampanyası henüz sunulmuş değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

her sene modeller incik boncuk eklenerek tekrar piyasaya sürülüyor ve yüksek fiyatlara satılıyorlar. Ne olacaktı yani. İnsanların bir ev taksitine veya birkaç tane kirasına denk geliyor. Can mı dayanır buna.

Kim aliyorsa bunlari. Lafa gelince satislar beklenilenin uzerinde. Cevremde arkadaslarimda is yerimde her yerde 1 tane 6s ve s6 var. Baska bunlara para vereni gormedim.

Badalı bir Samsungum var, yenilemeye niyetleniyorum "yok o, sızdı yok bu sızdı" diye diye S7'ye kadar bekledim. *oku çıktı sızıntıların, artık mezarda alırım heralde.

Daha yorum yapmak için çok erken. Birkaç ay geçince satışları değerlendirmeli

S6 Edge hala ekranıyla kamerasıyla süper bir model. Sadece şarjı az gidiyor ona da İphone den alışkınız zaten. Hem hızlı şarjla 1 saatte full oluyor ya da 90lara geliyor. Neden S7 alayim ki ucuzlamişken S6 Edgeyi yapıştırırım.

her sene yeni modle fiyatlar artıyor maaşlar yerinde sayıypr kimse kolay kolay vermez o parayı yapsınlar 1500 +1800 tl alınır telefona para vermek paranı çöpe atmak demek sonuçta çoğu insan oyun oynamıyor ve tlf alsa ne yapçak onlar.

Geçen sene S6 alan bu sene S7 almaz geçen sene S6 almayan bu sene S7 almaz

Aslında fiyatların yüksek olması, türkiyenin vergilendirmesiyle alakalı. Mesela s7 edge bulgaristanda 2580 tl,s7 2300 tl ve ön siparisinde gözlük hediyeside vardı.

fiyatlar o kadar yuksek olursa mıllet de 1 2 sene gerıden takip eder teknolojiyi :) ama durmak yok istikrar yürüsün

gear vr ön sipariş verene 99 tl deniyor

Samsung neyi kabul ediyor ki? Note 5 alalı 4 ay oldu "Ağda Kayıtlı Değil"hatası yüzünden ne uarayabiliyorum ne de arayanlar ulaşabiliyor.Aylarca serviste kaldı anakartı bile değiştirdiler çözemediler.Değişim istedim ama haftalar geçti cevap yok.Video kayıt istediler verdim buna rağmen arayıp halen prosedürümüze göre 4 defa daha parça değiştirmemiz lazım diyorlar.Bir daha Samsun mu Allah korusun.S7 tanıtımında sip gürlüyorlar ams iş müşteri şikayetine geldi mi olayı kısır döngüye çeviriyorlar

Satmaz demiştim bende s6 var şekli bile değişmedi telefonun üstüne bişey koymadılar ayrıca fiyat çok uçuk. Keşke bende buna verceğim parayla lg g5 alsaydım harika telefon ve fiyatı çok daha uygun.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play