Galaxy S7, selefini geride bıraktı!

Galaxy S7'nin 1 aylık karnesi, önceki amiral gemisi Galaxy S6'dan da iyi geldi!

Galaxy S7, selefini geride bıraktı!

Samsung'un bir önceki amiral gemisi modeli Galaxy S6, özellikle tasarımındaki metal ve cam unsurlarının bileşimi sayesinde sunduğu yüksek kalite hissi açısından önceki modellere göre önemli bir ilerlemeyi temsil ediyordu. Bunun da doğal bir sonucu olarak söz konusu cihaz oldukça başarılı bir satış performansı sergiledi.

Firmanın en yeni amiral gemisi Galaxy S7'de ise S6'yı da aşan bir sıçramaya tanık oluyoruz. Zira farklı kaynaklardan yayınlanan raporlar hem Galaxy S7'nin hem de Galaxy S7 Edge'in akıllı telefon pazarında S6'dan çok daha iyi bir satış grafiği yakaladığını gösteriyor. Bu raporlardan birinde yer alan bilgilere göre Samsung, S7 ve S7 Edge'in toplam satışlarında 10 milyon üniteyi aştı.

Counterpoint Research, firmanın ilk bir ay içinde S7'lerde ulaştığı satış rakamının aynı sürede Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'le karşılaştırıldığında yüzde 20 daha fazla olduğunu belirtiyor. Söz konusu tahmini raporların doğru olma ihtimali de oldukça yüksek görünüyor. Güney Koreli teknoloji devinin 2016'nın ilk çeyreğindeki gelirleri açısından mobil biriminde önemli bir canlanma ve artış fark ediliyor.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

galaxy s 6 iyi bir telefon ancak ne varkı hafıza kartı olmayışı onun satışını baltaladı.

Bugüne kadar Samsung un galaxy serisinde ürettiği çift sayılı telefonların hiçbiri tek haneliler kadar satmadı. Zaten çift sayılı modellerin hiçbiri bir önceki modele göre üzerine çok bir şey katmadı.

@12 Nisan 2016 11:01 Galaxy S4 bence sattı baya

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir