Galaxy S7, ses kalitesiyle öne çıkabilir!

Yeni sızıntılara göre Samsung'un yeni Galaxy S7'sinde, bu önemli yeniliği de göreceğiz!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S7, ses kalitesiyle öne çıkabilir!

Samsung'un Ocak ayında tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S7'yle ilgili yeni sızıntılar, neredeyse her gün geliyor. Son sızıntıya göreyse Galaxy S7, yüksek kalitede ses sunacak.

Kore kaynaklı yeni bir rapora göre Samsung, şimdiye kadar telefonlarda rastladığımız en yüksek ses kalitesini sunmak üzere SABRE 9018AQ2M yongasını hazırlıyor. ESS Technology tarafından geliştirilen yonga, 32-bit mobil ses DAC'e, 129 dB sinyal gürültü oranına (SNR) sahip ve DSD gibi formatları destekliyor.

Samsung'un Galaxy serisi, kullandığı ses teknolojisiyle öne çıkmadığından bu gelişmelerin seriyi nasıl etkileyeceği merak konusu. Rakip firma HTC'nin amiral gemisi One serisi, piyasanın en iyi telefon hoparlörü olarak bilinen BoomSound hoparlörlerle geliyor.

Dedikodulara göre Samsung, Jay-Z'nin zor günler yaşayan akış hizmeti Tidal'ı satın almayı da düşünüyor. Tidal, Spotify gibi alternatiflere göre çok daha yüksek ses kalitesine odaklanıyor. Yani Samsung, Tidal ile yeni ses donanımının ihtiyacı olan yüksek kaliteli içeriği sunmak istiyor olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Sonyi nokiayı mı geçecek. 3310un sesi daha kalitelidir.

@23 Ekim 2015 20:05 bi bitmediniz bee..

@23 Ekim 2015 20:05 defol..........

Samsung bir şeyi yaparsa en iyisini yapar

@23 Ekim 2015 22:06 En iyi derken ? Azıcık ufak atın arkadaş yahu. Bundan önceki telefonlarında çıkan sorunlar gökten mi geldi !

@23 Ekim 2015 22:06 samsung en iyisini yapıyorsa orta ve düşük seviye telefonları neden en iyi olmuyor ? ( orta ve giriş seviyesi cihazları en iyi fiyat performans a mı sahip ? yada en iyi donanıma mı sahip, =Hayır en iyisine değil sadece yeterince iyisine , bazende düşük özellikteler )

öyle bir haber girişi yapılmış ki sanki s7 mevcut özelliklerine artı olarak sinek kaydı tıraşda yapacak gibi bir çağrışım uyandırıyor!.. harika bir tasarım örneği olurdu ama nerdee..

Htc m7 en iyi kulaklik sesini sunarken , m9 da en iyi ic hoparlor deneyimini sunuyor sahsen ben multimedya icin htc aliyorum memnunum samsung bilmedigi islere burnunu sokmayi sever zaten

@24 Ekim 2015 17:04 Ne boş adamsın bilmediği ise burnunu sokmayi sever ne cümlesi kadar sacma bisey gormedim bu markalar rekabet icindeler samsungta amiral gemisini her yönden gelistiriyor bu gayet normal adam simdi bu is htcnin diyip yapmasin mi te allahim ya

Tarhana yapacak sanmıştım...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play