Galaxy S7'lerde iki farklı kamera var!

Tüm Galaxy S7 ve S7 Edge'lerin aynı olmadığını biliyor musunuz? İşte o ilginç fark...

Galaxy S7'lerde iki farklı kamera var!

Geçen senenin Galaxy S6 ve S6 Edge telefonlarının bazı modellerinin farklı kamera sensörleri kullandığını duymuştuk. Bu sene aynı stratejiyi devam ettirdiği anlaşılan Samsung, yeni raporlara göre bazı Galaxy S7 ve S7 Edge'lerde farklı bir kamera sensörü kullanıyor.

Sammobile'a göre bazı S7'lerde Samsung'un ISOCELL kamera sensörü bulunurken geriye kalan telefonlarda Sony'nin IMX260 sensörü bulunuyor. Galaxy S7 Edge'inden (S5K2L1) bir ekran görüntüsü paylaşan XDA kullanıcısı, telefonunun Sony'nın sensörü yerine Samsung'un sensörünü kullandığını gösteriyor. Bu durum, Samsung'un en son amiral gemilerinde iki farklı sensör kullandığını doğruluyor.

Bununla birlikte iki sensör arasında kağıt üzerinde önemli bir fark bulunmuyor. Her iki sensör de 1/2,5 inç boyutlarında ve 12,3 megapiksel çözünürlük, dual-pixel phase-detection otomatik odaklanma sunuyor. Fotoğraf kalitesinde herhangi bir fark olup olmadığı, şimdilik bilinmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Büyük ihtimalle tedarik sıkıntısı çekilmemesi icin yapılmış bir hamle.

Türkiye'ye gönderdiklerinde eminim ki ucuz olanı kullanıyorlardır. Ne de olsa sağlam pazar, ne çıkarırsa çıkarsın satılıyor

@10 Mart 2016 10:41 ucuz olan diye bir şey yok fotoğraf kaliteleri aynı ki zaten her iki sensör de çok kaliteli (kağıt üstünde)

kagıt üstünde istedigi kadar esit olsun kesinlikle sony sensor olanı daha iyi s6 da bu sorunu yasadım yeterince isocell sony den daha kalitesiz net bir şekilde teknosa dan almak lazım oranınkiler sony çıkıyor. ayrıca bu durum çok sacma iki farklı işlemci iki farklı sensör bu nedir ya derme çatma iş yapıyorlar

@11 Mart 2016 03:19 bunda isocell daha iyi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir