Galaxy S7'nizin Çözünürlüğü Full HD'ye Düştüyse...

Bazı kullanıcılar, Android Nougat güncellemesinden sonra, Galaxy S7 telefonlarında bu ilginç sorunla karşılaştıklarını söylüyorlar!

Galaxy S7'nizin Çözünürlüğü Full HD'ye Düştüyse

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, farklı bölgelerde Android 7.0 Nougat güncellemesini almaya başladı. Bu sırada sadece bazı Galaxy S7 ve S7 Edge'leri ilginç bir detay ortaya çıktı.

Sammobile'ın da keşfettiği üzere bazı telefonlar, Nougat güncellemesi tamamlandıktan sonra standart Quad HD çözünürlüğünden (2560x1440) Full HD'ye (1920x1080) geçiş yapabiliyorlar. Bu aslında Samsung'un güç tasarrufu moduna ait bir işlev ve pil tükenmeye yaklaştığında pilden tasarruf etmenizi sağlıyor. Ancak Android 7.0'e güncelledikten sonra bazı cihazların neden daha düşük çözünürlükte çalışmaya başladığı bilinmiyor.

Quad HD yerine sürekli olarak Full HD çözünürlüğü kullanarak pil tasarrufu sağlayabilirsiniz, ancak bu durumda Quad HD ekran için ödediğiniz paranın anlamının kalmayacağını haklı olarak düşünebilirsiniz.

Sorunun basit bir çözümü var. Ayarlar > Ekran yolunu izleyerek buradan tekrar Quad HD çözünürlüğüne geçiş yapabilirsiniz. Bu değişikliği yaptıktan sonra telefonu baştan başlatsanız da ayar geçerliliğini koruyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Yaziklar olsun Samsung note 4 7.0 naguat yazılımı vermiyorsun senden cihaz almakla hatamı yaptık

Kötü bir başlık; çözünürlüğü degiştirdi diyeceginize bozdu diyorsunuz bende güncelleme beklerken acaba noldu diyorum

Adamlar yeni ozelligi gozumuze sokuyorlar bence bu bir bug degil ??

O bozukluk değil bilmeyenler seçenek isteyen istediği çözünürlüğü kullanabilsindiye

Son paragraf son derece kendiyle çelişiyor.Bence çok açıklayıcı bir haber olmamış.Hem basit bir çözümü var değiştirilebilir yazıyor hemde yeniden başlattık tan sonra ayarlar geçerliliğini koruyormuş....

Merhabalar Türkiye güncellemesini bekleyemedim odinden ingiliz olanı yükledim ama s health knox tarafından engellendi diye açılmıyor. Böyle sorunla karşılaşan oldumu? S7 edge

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir