Galaxy S7'ye Live Photos geliyor!

iPhone 6S'in ayırt edici yeteneği, Samsung'un bir sonraki amiral gemisinde de olabilir!

Galaxy S7'ye Live Photos geliyor!

Fotoğraflarınızı birkaç saniyelik videolar halinde kaydeden Live Photos işlevi, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın önemli yeniliklerinden bir tanesiydi. Şimdiyse bu işlevin benzeri, Samsung'un bir sonraki telefonu Galaxy S7 için yola çıkmış görünüyor.

Samsung, tam olarak Live Photos gibi çalışmasa da benzer bir işlev olan Animasyonlu GIF işlevini ilk olarak Galaxy S4'te sunmuştu. Bu işlev, birkaç fotoğrafı birleştirerek animasyonlu bir GIF dosyası hazırlıyordu. Bunun yanında Sound and Shot adlı bir işlev fotoğraflara ses eklemenize izin veriyordu. Şimdi ise bir Samsung mühendisi, Apple'ın Live Photos işlevine benzer bir işlevin geliştirilmekte olduğunu, işlevin adının ise Vivid Photos olduğunu söyledi.

Vivid Photos'un Galaxy S7'ye yetişmesi bekleniyor ancak yetişmezse, daha sonra bir yazılım güncellemesiyle sunulacak. Vivid Photo'larınızda ses olmayacak ancak bunun paylaşımı kolaylaştıracağı söyleniyor.

Bu arada Samsung, Live Photos'a benzer işlevler geliştirmeye çalışan tek Android üreticisi değil. HTC'nin One'daki Zoe Capture, fotoğraftan önce ve sonra video kaydederek benzer bir işlev sunuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Live Photos iphone ait değil. Nokia lumia 730 da daha önce kullanmisti.

yalan o fonksiyonu SAMSUNG Galaxy S4 yada S5 modelinde kullandı Apple ancak taklit eder...

@subita Otur sıfır! Hepsi Nokia'dan taklit etti.

HTCde ve Lumialarda uzun zamandır var yenilik diye Apple yutturuyo sizde yutuyorsunuz valla

@16 Ocak 2016 10:15 hangi cihazında vardı onu geçtim apple kadar güncelleme desteği yok firmanın htc one v aldım 36 ay sense güncellemesi bile almadan eziyetle kullandım.

Hahaha yorumlara bak la biri 1500 liraya aldığı telefonu 100 liraya bile satamadigi icin kullanan lumiaci diğeri hırsızın ta kendisi olan Samsungcu ?? İroniye gel

neyin kafası la bu htc m7 de bile vardı ? :D

Vardıda niye kimse bilmiyodu apple yapınca da yok şöyle yok böyle akıllı telefonların babası iphonedir bu bir gerçek inkar eden de akıl yoktur

Kim önce başlattıysa başlatsın, bence GIF'ler dururken gereksiz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir