Galaxy S7'ye yeni SIM özelliği!

Samsung'un yeni amiral gemileri, daha önce sunulmayan bir SIM kart özelliği de sunuyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S7'ye yeni SIM özelliği!

SIM kartını telefon açıkken değiştirmek, bazı akıllı telefonların aklını karıştırabiliyor. Bu durumda SIM kartı kullanabilmek, yani telefon etmek, SMS göndermek veya mobil interneti kullanmak için telefonu baştan başlatmanız gerekiyor.

Apple, HTC gibi bazı firmaların telefonları, SIM kartı telefon açıkken değiştirmenize izin veriyor. Samsung'un amiral gemilerinde ise bilinmeyen bir nedenden dolayı bu yetenek bulunmuyor. Ancak Güney Koreli firmanın en yeni telefonları Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'de SIM kartınızı dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Evet, SIM kartı değiştirdikten sonra telefonu baştan başlatmanız gerekmiyor.

Samsung'un sonunda bu değişikliği yapmasının gerçek nedeni bilinmese de, firmayı harekete geçiren nedenin Galaxy S7 ve S7 Edge'in çift SIM kartlı modelleri olabileceği düşünülüyor. Değişiklik, yeni Samsung'ları satın almayı düşünenler ve birden fazla SIM kart kullananlar için şüphesiz önemli bir faktör olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Hafıza kartı için yaptı onu bea. Hafıza kartı değişince telefonu yeniden başlatmayalım diye.

@11 Mart 2016 01:24 Hafıza kartı ile sim kart aynı kızakta. Dikkatli bakılırsa anlaşılıyor. Sim kartı çıkarınca hafıza kartı da çıkmış olacak. Hafıza kartında yüklü uygulamaların aklı karışmaz umarım.

@11 Mart 2016 14:42 karışmaz canım meraketme.

eSIM teknolojisine ne zaman geçeceksin ey Samsung?

@11 Mart 2016 08:16 Çıktıda bizmi bilmiyoruz

en büyük rakiplerinde apple bunu çok daha önce yapmış samsung daha yeni yapıyor. ilerleme var samsung da aferin.

@11 Mart 2016 08:55 Samsung'un önceki modellerinin çıkartılabilir pilleri vardı. SİM kartı yuvası pilin altında olduğu için, SIM'i çıkartmak için zaten telefonu kapatman gerekiyordu. Bence o yüzden o özelliği koymadı şimdiye kada.

@11 Mart 2016 13:34 kardeş sen hangi telefondan bahsediyorsun s2 de s3 te s4 te s5 te sim kart yuvası bataryanın altında değildi

Telefonda çift sim desteği var.En azından burada satılacak olanlarda bu özellik kesin.Türkiye de durum ne olur bilinmez.Hem hafıza kartı takabiliyorsun hemde sim kart takabiliyorsun yuvaya.(Kazakistan)

@12 Mart 2016 09:23 Turkiyede bu durum nasıl bilgin varmı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost