Galaxy S8'in Pil Üreticisi Değişiyor mu?

Yeni bir iddiaya göre Samsung, Note 7 fiyaskosundans sonra Galaxy S8'in pilleri için Japonya'ya yöneliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S8'in Pil Üreticisi Japonya'dan Gelebilir!

Samsung, iddialara göre pille ilgili sorunların önüne geçmek için yönünü bir Japon pil üreticisine çevirdi.

Galaxy Note 7'yi pil sorunları ve yanma fiyaskosu nedeniyle bir değil, iki kez geri çağırmak zorunda kalan Samsung, sorunun kaynağının pil olduğundan artık emin. Firma bundan sonraki pillerde sorun yaşamamak için pil kontrol yöntemini değiştirdi ve bunun için yukarıda gördüğünüz diyagramı oluşturdu.

Korece haber sitesi Han Kyung'a göre ise Galaxy S8'in pilinin yeni sağlayıcısı, Murata Manufacturing Company olacak. Murata Manufacturing, geçen sene Sony'nin pil üretim bölümünü satın almıştı. Japon üreticinin, Samsung'un kendi pil bölümü olan Samsung SDI'ın gerisindeki ikinci sağlayıcı olduğu iddia ediliyor.

Samsung'tan konuyla ilgili henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

sadece pil sorunu olsaydı ilk başta bulunurdu hata ama bence mühendislik hatası var.nednei de açık.piller patladı diye geri çektiler ama diğer firmadan aldıkları pillerde patlama olmamıştı,buda açık açık gösteriyorki pillerde hata yok nühendislik hatası var.

@04 Şubat 2017 09:02 Peki Samsung'un pillerinin üretildiği fabrikada geçen hafta mı ne yangın çıkmasına ne diyorsun? Bu kesinlikle bir komplo idi, kim ne derse desin. Ben bir bilgisayar markasının ticari desteğini veriyorum, Samsung piller kullanıyoruz ve muhteşem. Pilleri en teknolojik ve en güvenli hale getiren Samsung'tur. Battery Ship Mode'a bakmanı öneririm. Şu an Samsung'un patentinde olan çok işe yarar bir teknoloji.

Sen de yorum yaz