Galaxy S9, Samsung'un Evinde Hüsran Yaşıyor!

Yeni bir rapora göre Samsung Galaxy S9, kendi evinde büyük bir hüsran yaşıyor!

  • H. Hüseyin Öztürk
Galaxy S9, Güney Kore'de az satıyor!

Samsung, Galaxy S9 satışlarının Galaxy S8'i geçmesini bekliyor ama görünüşe bakılırsa telefon, kendi ana vatanı Güney Kore'de epey zorlanıyor. Ülkeden gelen yeni bir rapora göre Güney Kore'deki Galaxy S9 satışları önceki cihaza göre düşük seviyelerde. Rapor, ET News tarafından edinilen endüstri verilerine dayanıyor.

Güney Kore'nin üç en büyük mobil operatörü, SK Telecom, LG Uplus ve KT'nin sunduğu verilere göre Galaxy S9, son iki ayda 707.000'den fazla satmış. Samsung, cihazı Mart ayında piyasaya çıkarmıştı. Bu sayının, ülkede bir Galaxy S cep telefonu için bugüne kadar en düşük sayı olduğu söyleniyor.

Galaxy S8'in aynı sürede 1 milyon satmış olduğunu düşününce, bu büyük bir düşüş. Ayrıca Galaxy S9 satışlarının Nisan ayında, Mart ayındakinin yarısına indiği söyleniyor.

Güney Kore'de Galaxy S9'un zorlandığını ilk kez duymuyoruz. Görünüşe bakılırsa ülkedeki kullanıcılar, telefon Galaxy S8'e göre çok üstün bir özellik sunmadığı için yükseltme ihtiyacı duymuyorlar.

Bunun yanında, Samsung belki Apple'ın iPhone X'inin de pek başarılı olmadığına bakarak kendini teselli edebilir. Haberlere göre ülkede, Apple'ın amiral gemisi telefonu da rekor düşük oranlara satıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bence Çin Samsung'u bile kendi evinde vuracak! Çok agresif oyunuyorlar...

Xiaomi Mi 6'nin facebook grubu kurucusuyum (bağlayacağım). Grup başvurularına önceki telefonları ne diye sordum ve genelde 2 ya da 3 nesil öncesinin telefonlarından geçmişler mi 6'ya. Telefonlar eskisi gibi her sene çok büyük yeniliklerle gelmiyor, kimse riskli bir yeniliği getirmeye cesaret etmiyor. Her sene amiral gemisi çıkarmak bile bana çok sürdürülebilir gelmiyor. Hele ki ortaya yeni bir şey koymuyorsan. 2 senede 1 olmasa da 1,5 senede bir yeni model açıklansa sektör biraz nefes alır.

@zurrani Vahşi kapitalizmden muzdarip şirketler piyasayı yada dünyanın kaynaklarını - geleceğini düşünmez. Sadece satabildiği kadar satmayı düşünür. Burada piyasayı ve gidişatı kolayca değiştirebilecek olan yegane güç, müşterilerin toplu hareketleridir.

S6 ve Note 5 günümüz için bile güçlü ve yeterli telefonlar. Teknolojiyi yakından takip eden belirli bir kısım dışında ki kitle için S9 ve Note 8 serisinin bir anlamı yok. Piyasada doydu bence. Çinli üreticilerin telefonları da neredeyse yarı fiyatına satılırken S9 'un satmaması normal.

samsung hali hazırdaki cihazlarına güncelleme vermeyerek fiyasko oldu işi gücü yeni cihaz çıkartmak sen yeni cihaz onun yazılımına harcarsan tüm zamanını önceki cihaz kullanıcılarıda geç gelen güncelleme yüzünden seni hüsrana uğratır samsung sen hazır müşterilerini memnun etmiyorsun

Sen de yorum yaz