Galaxy Tab 10.1'in yasağı kalkmadı

Mahkeme, Samsung'u üzen kararını tekrarladı, bunun cep devi için anlamı ise...

Galaxy Tab 10.1'in yasağı kalkmadı

San Jose, Kaliforniya'daki yerel mahkeme, Samsung'un Galaxy Tab 10.1 tabletinin ABD'deki satışının yasağının kaldırılmasını reddetti. Bunun anlamı, Apple ve Samsung arasında 30 Temmuz'da gerçekleşecek olan duruşmaya kadar Samsung'un tabletinin satışına izin verilmeyecek olması.

Samsung, yerel mahkemenin hakimi Lucy Koh'un kararı hakkında şu açıklamayı yaptı: "Red dilekçemizin kabul edilmemesinden dolayı hayal kırıklığına uğradık. Bugünkü kararın ABD'de tüketicilere sunulacak üstün teknolojilerin erişilebilirliğini azaltacağını düşünüyoruz." Bu karar, Samsung'un yeni tableti Galaxy Tab 10.1 II'yi etkilemeyecek olsa da şirketi biraz etkileyecek gibi görünüyor.

Hakim Koh, Galaxy Tab 10.1 hakkındaki kararından bir süre sonra Samsung'un Android'li cebi Galaxy Nexus'un da satışının geçici olarak yasaklanmasına karar vermişti. Koh'un bu son kararı, Samsung'un Nexus konusunda ümitlenmesine engel olacak nitelikte.

Apple, Haziran ayında Samsung'un amiral gemisi Galaxy S3'ün de yasaklanması için girişimde bulunmuştu. Mahkemenin bu konuda Apple'dan yana karar vermesi, Samsung'un başını çok daha fazla ağrıtabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

apple ın a5 işlemcisinide retina displayinide yapan samsung olduğuna göre ve dünyada telefonda 1 gb 2 gb ve üzeri ram teknolojisine sahip şirketin samsungf olduğunuda göze alırsak iphone 4s de neden halen 512 mb ram olduğunu anlaya biliriz..

@03 Tem 2012 20:40 evet üstün zekalı arkadaşımız.. neden yeni ipad'de 1gb ram var? apple samsung'un gönlünü almış haha iphone'da 512mb ram var çünkü android telefonları gibi 1-2gb rama ihtiyacı yok.

Dünya sadece Amerikanın kaliforniya 'sından ibaret değil.Haritada görünmeyecek kadar ufak bir yerde satış yasaklandı diye üzülecek değiliz.Ha bide kurtlu elmanın Amerikalı olduğunu ve tüm hakimlerin onlara hizmet ettiğinide unutmamak lazım.

@03 Tem 2012 23:34 yok artık :D amerikalı sadece apple vardı hakimler sadece ona hizmet ediyor.. diğer amerikalı şirketlere neden etmiyor acaba? davaları apple kaybedince samsungun haklı olduğunu söyleyin, davaları apple kazanınca mahkemeye suç bulun. klasik android fanboy tavırları.

hırsız samsunga sevgili Apple tarafından gereken cevap anlayacağı dilden verilmiş oldu. bir daha hadlerini bilmeden ondan bundan araklayarak çıkardığı dandirik ürünleri öyle elini kolunu sallaya sallaya yüzsüzce piyasada dolaştıramayacaklarını da fazlasıyla anlamış oldular....

sonuç normal ırkçı yankee mahkemesi Apple tarafından satın alındı ve emrettiği kararları uyguluyor... inşAllAh Apple denen kurtlu elma tez zamanda batarda kurtuluruz...

Bastır Apple :)

@04 Tem 2012 09:17 epıl go to hell

:) apple alanıda kullananıda anlamakta güçlük çekiyorum ztn. orda yasaklansa ne olur dünya genelinde milyonlarca ünite satmış samsung :) marka meraklıları kendi halinde takılsın apple cıları zombiye benzetiyorum

Her zaman için kalite ve her zaman için Apple tabiki.....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir