Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 testte!

Samsung'un Galaxy Tab Pro serisinin en kompakt üyesini test merkezimizde ağırladık!

Arayüz ve performans

Arayüz ve performans

Arayüz ve performans

Galaxy Tab Pro 8.4, S Pen kaleme sahip olmadığı için Android 4.4.2'yi parmağınızla kullanmanız gerekiyor. Samsung'un en son sürüm arayüzü, şimdiye kadarki en iyi haline ulaşmış bulunuyor. Samsung şaşırtıcı biçimde bazı temizlik ve basitleştirmelere gitmiş. Varsayılan olarak sadece bir giriş ekranınız bulunuyor. Bu giriş ekranında saat, hava durumu ve takvim etkinliklerini gösteren büyük bir widget yer alıyor. Yeni giriş ekranları, simgelerinizi ekleyecek yer kalmadığında otomatik olarak ekleniyor.

Giriş ekranınızı sağa kaydırdığınızda son e-postalarınızı, S Planner takvim görünümünü, bir haber penceresini ve fazlasını bir araya getiren widget koleksiyonu ekrana geliyor. Bir kez daha sağa kaydırırsanız ön yüklü Flipboard'u temel alan, size internetten alınan makaleleri gösteren bir ekran gösteriliyor.

Samsung, TouchWiz'in bazı kaba kenarlarını da arayüzün yeni sürümünde kırpmış. Örneğin uyarı menüsü çok daha temiz ve taze bir görünüme sahip. Uyarılar ise Android'den bildiğimiz gibi yönetiliyor.

Tablet HD videolar ve oyunlarda yüksek performanstan ödün vermiyor. Bu şaşırtıcı değil, zira daha önce söylediğimiz gibi Samsung Galaxy Tab Pro 8.4, 2.3GHz saat hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 800 işlemciyle geliyor.

Giriş ekranları arasında dolaşırken ilginç biçimde bir duraklama yaşayabiliyorsunuz. Ancak bu durum aslında birçok Android arayüzünde mevcut ve o kadar da fark edilmiyor.

Tablet, GeekBench 3 hız testinde bizi çok etkiledi ve serideki diğer Galaxy tabletlerin gerisinde kalmadığını gösterdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

"Sonuçlar ise kamerayı çok fazla sallamadığınız sürece son derece iyi." :D

samsungun yeni bir ürününü aldığımda yeni bir şey almış gibi olmuyorum hiç... sadece daha büyük yada daha ince yada daha hafif oluyor daha ağır oluyor.fark edilebilen tek şey bu.

bu ürünün model numarası nedir? 3g var mı? Teknik detayları nerede? Nasıl yorum yazıyorsunuz anlamıyorum? Herhalde size hediye ediyorlar kırmamak için bir şeyler karalıyorsunuz. Eskiden sizin yorumlarınızı okumadan cihaz almazdım. Şimdi ise, okuyup gülüyorum. Ayrıca, bende 321 modeli var yani 3G/LTE olanı. O işlemciye göre çok da iyi sonuçlar vermiyor geekbench ve antutu... Anlayacağınız atın atabildiğiniz kadar. Yazık çok yazık.

Android isletim sisteminin ışe yaramadigini tablet kullaninca anladim.bundan sonra tablete para yok benden .

ipad air harici gerisi yalan.

Selamlar bunda harici 3G modem desteği var mı?

Ya da bizleri bir tablette "3G harici modem desteği" olmasında belirleyici olan nedir? aydınlatabilirseniz sevinirim

Ben gpad kullanicisiyim onda full hd ye adreno 320 kullaniyodu oyunlarda kasiyordu bunda da adreno 330 kullanmislar ama 2560 1600 cozunurluk yapmislar gene oyunda kasmasin?

Yenilik istiyoruz samsungdan artık yeter! Yuvarlak veya üçgen şeklinde cihazda yapsa razıyım ama bıktık

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir