"Galiba ipin ucunu kaçıdık!"

Apple'ın kurucusundan çok konuşulacak itiraflar:"Galiba ipin ucunu fena halde kaçırdık!"

  • Ümit Öncel
Apple'ın kurucusundan önemli uyarılar
Wozniak teknolojinin gidişatından memnun değil.

Dünya'nın en büyük şirketlerinden biri haline gelen Apple'ın kurucularından ve bilişim dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Steve Wozniak'ın bugün teknolojinin geldiği noktadan gurur duymasını bekleyebilirsiniz. Ama o olaya çok farklı bir yerden bakıyor ve baktığı yerden manzara pek de hoş görünmüyor.

Geçenlerde verdiği bir röportajda Wozniak şunları söyledi: "İpin ucunu fena halde kaçırdık. Tamamen teknolojiye bağımlı hale geldik. İnterneti kapatamıyoruz, akıllı telefonlarımızı kapatamıyoruz, bilgisayarlarımızı kapatamıyoruz. Eskiden sorularımızı akıllı insanlara sorardık. Şimdi kime soruyoruz? İpucu vereyim G ve O harfleriyle başlıyor ve bu God (Tanrı) değil..."

Wozniak'ın eleştirilerinden bir zamanlar parçası olduğu Apple da nasibini alıyor. Cep telefonu pazarından bahsederken Wozniak, Apple'ı şu sözlerle eleştiriyor: "Apple'ın yapmaya çalıştığı şey tüm kullanıcı tecrübesini kontrol etmeye çalışmak. Ama Android'in yaklaşımı daha farklı ve bir süre sonra Apple'ın elinde sadece cep telefonları kalacak."

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yakında Apple macintosh ları bırakıp cep telefonu markası olursa hiç şaşırmam ios a ve iphone a verdiği önemin yarısını artık maclere vermiyor...

sorularımızı google la sormanın neresi kötü akıllı sandığımız insanlara sormaktan çok daha iyi bence

bence google'dır

saçmalamış bence

Konuyla alakasız ancak

Steve Wozniak burnuna estetik ameliyatı yaptırmış gibi geldi bana :)

cok güzel konusmus

bu adam gerçekten zekice konuşmuş.

bence andrid konusunda haklı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost