Game of Thrones korsana doymuyor!

Rekortmen aynı, rekor farklı: İşte internet tarihine geçen yeni korsan rekoru!

Game of Thrones korsan izlenme rekoru kırdı

Popüler televizyon dizisi Game of Thrones rekora doymuyor ancak bu rekorlar çok başka.

Beşinci sezonu henüz yayınlanmadan ilk dört bölümü çalınan ve TV'de yayınlanmadan önce internette yayınlanan Game of Thrones'un beşinci bölümü HBO'da yayınlandıktan sadece 12 saat sonra dizinin korsan kopyaları internet sitelerinde 2.1 milyon kez indirildi / seyredildi. Bu da dizinin, daha önce yine kendisine ait olan korsan rekorunu kırması anlamına geliyor. Daha önce dördüncü sezonun ilk bölümü, yayından 24 saat sonra 2 milyona ulaşmıştı.

Dizinin son bölümü olan Kill The Boy'a gösterilen bu büyük korsan ilginin bir nedeni de yeni bölümün, bir aydır yayınlanan ilk bölüm olması zira daha önceki dört bölümü, sezon henüz yayına girmemişken tek seferde indirip seyreden korsan izleyiciler yeniden Game of Thrones'a dönmek için beşinci bölümün yayınlanmasını bekliyorlardı.

Yayıncı HBO ise bu korsan ilgiden çok memnun değil zira diziyi kanaldan seyretmeyen seyircilerin, kanalın reyting rakamlarında ve reklam kazanmasında hiçbir katkısı bulunmuyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

"Yayıncı HBO ise bu korsan ilgiden çok memnun değil zira diziyi kanaldan seyretmeyen seyircilerin, kanalın reyting rakamlarında ve reklam kazanmasında hiçbir katkısı bulunmuyor." Daha önce yaptığınız haberlerde ise HBO'nun bundan bile karlı çıktığını "Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Reklam reklamdır." şeklinde haber yapmıştınız. Hangisi doğru?

@14 Mayıs 2015 00:03 Çok seert :D

@14 Mayıs 2015 00:03 Reklam olduğu chip'in yorumuydu bu memnuyetsizlik HBO'nun.

reklamı oluyor mu oluyor gerisi boş hertürlü kazançlılar....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir