Games for Windows Live mağazası kapanıyor!

Microsoft, bu önemli hizmetinde yapacağı değişiklikle bir dönemi daha resmen kapatıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Games for Windows Live mağazası kapanıyor!

Özellikle Xbox Live hizmetlerinin konsollardan PC'lere, tabletlere ve telefonlara taşmasının ardından Games for Windows Live, birçok oyuncu için ikinci plandaki bir oyun hizmetiydi. Hizmet ilginin az olmasına rağmen bugüne dek ayakta kaldı. Yakın zamanda ise hizmette önemli bir değişiklik olacak.

Microsoft, 22 Ağustos'ta Games for Windows Live mağazasını kapatacak. Bunun anlamı hizmeti kullananların onu kullanarak yeni oyunlar satın alamayacakları. Şirket, oyun içi satın almaların ve indirilebilir içeriklerin çalışmaya devam edeceğini, ancak bunun oyundan oyuna değişiklik gösterebileceğini söylüyor. Bu konuda bilgi almak isteyenlerin Microsoft'a göre oyunların geliştiricilerine başvurması gerekiyor.

Games for Windows Live'da yapılacak değişikliklerle ilgili sıkça sorulan sorular, bu sayfada cevaplanıyor. Microsoft, değişikliğin Games for Windows Live hizmetini etkilemeyeceğini, satın alınan oyun ve içeriklere Games For Windows Live istemcisi üzerinden erişilebileceğini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

fazlasıyla gereksizdi zaten....

"Microsoft, değişikliğin Games for Windows Live hizmetini etkilemeyeceğini, satın alınan oyun ve içeriklere Games For Windows Live istemcisi üzerinden erişilebileceğini söylüyor." Kesinlikle bir yalan arkadaşlar daha geçen gün D&R dan Dark Souls PC versiyonunu aldım 2. oyun çıkmadan bitirmek için oyunu bilgisayara yüklemeye çalıştığımda kodu kabul etmedi sakın ama sakın şu anda mağazalarda üzerinde " Games For Windows Live" yazan bir oyunu sakın ama sakın almayın !!!

@12 Mar 2014 15:56 Şu an çalışıyor mu bilmiyorum ama 2 ay önce falan ben Resident Evil 5'i yükledim. Ve bir sorun olmadan çalıştı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play