Gates, Ballmer'dan silah denetimi için bağış!

İki Microsoft efsanesi Bill Gates ve Steve Ballmer, sonunda bu işe de el attılar!

Gates ve Ballmer'dan silah denetimi için bağış!

Bill Gates ve Steve Ballmer, ABD'nin Washington eyaletinde yürütülen silah denetimi kampanyasına destek oldular. Kampanya, tüm silah satışlarında, silaha sahip olacak kişinin geçmişinin kontrol edilmesini öngörüyor.

Gates'in kampanya için 50 bin dolar, Ballmer'ın ise 580 bin dolar bağışladığı söyleniyor. Bu miktarlar çok gibi görünse de Microsoft'un eski patronlarının servetine kıyasla o kadar da büüyk değiller. Yine de bağış, kampanya için büyük bir katkı niteliğinde. Kampanya, şu an ona karşı olan tarafı 4:1 oranında geride bırakmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde NBA takımı LA Clippers'ı 2 milyar dolar karşılığında satın alan Steve Ballmer için 580 bin dolarlık bağış çeki, oldukça küçük bir çek. ABD'de zengin işadamlarının politik kampanyalara katılıp, değişikliklere önayak olmaları sıkça rastlanan bir durum.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Billy çok az yatırmış sanki parası yok mk delisi

"Sonunda bunu da yaptilar" Ne kadar sacma bi baslik bende dedim ne yaptilar...

Sorunu büyük ölçüde halletmenin en kolay yolu sivillere farklı tasarımda mermiler satmaktır. Silah aynı ama mermiler farklı! Benim bu konuda özel bir mermi tasarımım var. Öldürmeyen, vücuda girmeyen, sadece etkisizleştiren barutlu mermiler. Hybrid de diyebiliriz. Merminin ana maddesi seramik. Her merminin içinde belli oranda bayıltıcı madde olan bir kapsül var. Mermi ucundaki çok küçük bir iğne ile bu madde vücuda enjekte ediliyor ve böylece saldırgan etkisizleştiriliyor. Bu mermiler aynı kalibrede mermi atan tüm ateşli silahlar ile kullanılabiliyor. Sorun hemen çözülür ama tabii ki devletler bunu isterse:)...

bu bağıştaki amaç neki ..silahı olmayanlara silah sağlamakmı

bu steve ballmer da tam üçkağıtçı tipi var :)

ibm sayesinde var olanlar şimdi efsane oldu, millet bilmiyor yada unuttu 1995 senesi öncesi microsoft`u!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir