Gates: Windows 8 geleceğin temeli

Microsoft'un efsane ismi Bill Gates, Windows 8 hakkında bu kez bakın neler dedi...

Bill Gates: Windows 8 geleceğin temeli

Geçtiğimiz günlerde paraya doyduğunu söyleyen Bill Gates, Cuma günü yapılan bir röportajda Windows 8'in işletim sistemleri için "geleceğin temeli" olduğunu aktardı. Gates, çocuklarının Apple ürünlerini kullanmak için kendisine gelmediklerini de iletti.

Davos, İsviçre'de gerçekleşen Dünya Ekonomik Forumu'nda Fox Business Network'e konuşan Gates, PC ve tablet arasında kararsızlık çekenlere yeni bir seçenek sunan Surface'in daha yerinde bir tercih olduğunu düşünüyor. Gates için Windows 8, Microsoft'un geleceği niteliğinde bir ürün. Windows 8'in dokunmatik özelliklerini ve yeni uygulama mağazasını da öven Gates, ortaya çıkacak yeni ve çok iyi uygulamalarla şirketin "gerçekten iyi bir yörüngede olduğunu" düşünüyor.

Gates, röportajının bir bölümünde çocuklarının hiçbir zaman Apple ürünü kullanmak için izin almadıklarını söyledi. "Sorsalardı ilginç olurdu, ama Windows Phone'larını ve Windows PC'lerini seviyorlar." Bununla birlikte Gates'in eşi Melinda Gates, geçtiğimiz ay çocuklarının bazen Apple ürünlerini kullanmak istediğini, ancak evlerinde sadece Windows ürünlerine izin verdiklerini söylemişti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Android tüm dünyayı sarmışken windows 8 yol alması kamlumbağa hızında olacağını düşünorum

@28 Oca 2013 14:21 android in x86 sürümü ile x86 Windows 8 i hiç karşılaştırmıyorum ama win8 in arm sürümününde en önemli özelliği masaüstü win8 ile aynı arayüze sahip bu büyük kolaylık özelliklede win7 den win8 e zor geçip alışan insanların birde win8 kullanırken android i öğrenmeye çalışması çile olur bence... o yüzden win8 kullananın seçimi surface olucaktır.

@28 Oca 2013 14:21 ama tavşanı geçicek..

@28 Oca 2013 14:21 dangalaklık tüm dünyada para ediyor demek ki...

dokunmatik ekranlar için ideal, ama bizim gibi daha tam olarak ne zaman evlerimize girer belli değil, epıl fanlarını ayrı bir yere koyuyorum onlar ayrı onlara her yer amerika :)

@28 Oca 2013 14:40 win8 geleceği teknolojisi... 1-2 yıl sonra dokunmatik teknolojisi her yere girerse ms win9 u çıkarmak zorunda kalacağına şimdiden insanları alıştırıyor.

gatesin eşi son paragrafta aslında her şeyi özetlemiş: çocukları bile sevgili Apple'ın muazzam ürünlerini kullanmak istiyor ama izin vermiyormuş bu komik zat :) hani derler ya boş züğürt tesellisi diye.....

çocukları kullanınca hayal kırıklığına uğramasın diye kullandırtmıyor bence...

@28 Oca 2013 14:45 makalenin içinde "apple" kelimesi geçsin yeter hikayenin devamını elmacılar tamamlar...

@28 Oca 2013 14:45 eksi veren komik ergenlerin kim olduğu belli :)

Bill Gates e röportajda tuzak sorular yöneltilmiş anlaşılan. Eşi yada çocuklarının Apple kullanması tabu mu? Birçok Japon Otomotiv devlerinin sahipleri ve hissedarlarının hatta eşleri ve çocuklarının, uluslararası imajı yüksek diye Alman otomobillerini Japonya da tercih ettikleri bilinmekte. Ha bunu B. Gates'in ailesi yaparsa kendi markasına güvenmiyor diye bir kaşık suda fırtınalar çıkırılacak.

windows phone 8 geldi de bizi android denen ucubeden iphone denen kazıktan kurtardı.

Pc içi Windows 8 mükemmel. Tek sorun oyun uyumları. Eski oyunların uyumları da düzeltilirse Win8'den iyisi çıkmadıkça geçiş yapmam.

@28 Oca 2013 15:03 win8 de oyun konusunda sorun yaşamadım hatta daha eski oyunlarda win7 deki aero problem çıkarıyordu win8 de problem yok. ayrıca win8 sürümü olmayan driver larda win8 ile gayet iyi çalışıyor.

Windows masaüstü işletim sistemi olarak tasarlanmıştı ve öyle devam etmesi gerekmekteydi. Apple table ve telefon yapıyor ancak MacOS ve iOS diye iki farklı işletim sistemi çıkarıyor. Çünkü yıllardır kullandığımız Windows tabletlerde istediğimiz performansı vermeyecek. Surface incelemelerini izleyin. Kendi içindeki uygulamaların açılması bile o kadar uzun sürüyor ki.

@28 Oca 2013 15:35 keşke önce surface incelemesini izleseydin de sonra yorum yazsaydın... izledikten sonra hala yavaş diyorsan ms daha hızlısını yapana kadar en hızlısı bu...

masaüstünde macosx windows a stabillik açısından bayağı basar ancak telefon kısmında ios in altında kalmaz hatta daha hızlı bile :)

14.45 sen mesajı hangi işletim sisteminden yazdın da bu kadar gereksiz konuşuyosun??

windows phone 8 sıkıcı android^den kurtardı

İlginç. Ben fiyasko olarak görüyorum Windows 8'i. Microsoft'a gerçekten yeni bir destek lazım.

Apple destekleyen arkadaşlarıma buradan saygılarımı sunuyorum fakat ben apple olacak kadar zengin değilim valla ama imkanım olsa sırf denemek için alırdım kaliteli fakat çok pahalı ayrıca windows artık gelenek olmuş ben kolay kolay kopamam ondan:)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir