GDR1'deki klasör işlevi böyle çalışıyor!

Windows Phone 8.1'e önümüzdeki hafta gelecek güncellemenin merak edilen işlevi, böyle çalışacak!

Oynat GDR1'deki klasör işlevi böyle çalışıyor! Windows Phone 8.1'e önümüzdeki hafta gelecek güncellemenin merak edilen işlevi, böyle çalışacak!

Microsoft, "geliştirici" programına katılan Windows Phone 8.1 kullanıcılarına GDR1 güncellemesini önümüzdeki hafta dağıtmaya başlayacak. Ancak yeni eklenen klasör işlevinin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, yeni ortaya çıkan bir video merakınızı şimdiden giderebilir.

Yeni işlev, tahmin edebileceğiniz şekilde çalışıyor. Klasör içindeki kutucuklara uzun dokunarak taşımanız mümkün. Kutucukları üst üste taşıdığınızda ise yeni bir klasör oluşturmuş oluyorsunuz. Güncellemenin önümüzdeki hafta geliştiricilere sunulmasıyla birlikte işleve daha yakından göz atabileceğiz.

GDR1'in klasör oluşturma dışında sunduğu yenilikler de var. Örneğin güncellenen Internet Explorer, Android ve iOS'taki web tarayıcılarına daha benzer bir hale gelerek, daha iyi bir mobil gezinti deneyimi sunacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Güncelleme geldi zaten şu an indiriyoruz. :)

güncelleme Developer Preview olarak dağıtıma başlandı abanın wp ciler :D

Bütün mobil işletim sistemleri yavaş yavaş dönüşerek Android oluyor.

@04 Ağu 2014 16:19 Neden böyle düşünüyorsun ?

gdr 1 yayınlandı arkadaşlar.

Sayın chip yetkilileri şu an itibariyle GDR1 güncellemesi yayınlanmış durumda :)

GDR1 geldi çoktan chip niye bu kadar yavaşsın .

haberleriniz geriden geliyor, siz bu haberi yayımladığınızda gd1 ön izleme sürümü de dağıtıma başlandı. yani haberde yazdığı gibi "önümüdeki hafta gelecek olan" değil "bugün gelen" durumuna düşüyor :)

Güncelleme geldi bile

Always Windows Phone :D

Güncelleme geldi

Adamlar klasor oluşturabiliyoruz diye seviniyor ya lan :D ahaha

@04 Ağu 2014 19:54 Mesele klasör oluşturabilmek değil . Zaten klasör oluşturabiliyorduk . Mesela canlı klasör oluşturamıyor oluşumuzdu . Yani örneğin bildirimler geldiğinde kutucukların üzerinde görünür ama klasör e attığında görünmüyordu . Şimdi live tile özelliği de olan ve ayrı bir uygulama olarak değil direkt sisteme entegre olarak gelen bir live folder var artık . İnsanlar bu yüzden seviniyor . WP işletim sistemine uzak olduğunuz için bilmiyor olabilirsiniz . Aylardır nokia nın sunduğu klasörler uygulamasını kullanmak zorunda bırakılmıştık .

tırt os WP için bile fanbotlar var yuh...

" Adamlar klasor oluşturabiliyoruz diye seviniyor ya lan :D ahaha " Siz de kasmadığı zaman seviniyorsunuz . Herkesin sevindiği bir şey var :D

fasa fiso guncellemeyı aldım almasınada umudu kesıp lumıayı satanlar dernegı kurucam:D

@05 Ağu 2014 02:01 Güncelleme ile gelecek olanlar zaten belliydi . Umudu kesmenizi gerektirecek ne var güzel kardeşim :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir