Geçiş uygulaması için Apple'dan yalanlama!

Apple, dün ortaya çıkan "iPhone'dan Android'e geçiş uygulaması" söylentisi için noktayı koydu!

Geçiş uygulaması için Apple'dan yalanlama geldi!

Apple'ın Android'e geçişi kolaylaştıracak bir uygulama üzerinde çalıştığı iddiaları, dün ortaya çıkmıştı. İddiaya göre mobil hizmet sağlayıcıları, iPhone'dan Android'e geçiş sırasındaki zor adımlar nedeniyle iPhone satmak zorunda kalıyorlardı. Apple, yeni yaptığı bir açıklamayla bu iddiaları yalanladı.

Bir Apple yetkilisi BuzzFeed News'a yaptığı açıklamada "bu dedikoduların gerçekle herhangi bir alakası yok" dedi ve şunları ekledi: "Kullanıcıların Android'den iPhone'a geçiş yapmasına odaklanıyoruz ve şu an işler harika gidiyor."

Apple CEO'su Tim Cook, firma içerisindeki son toplantılarda Android'den iPhone'a geçenlerin sayısıyla övünmüştü. Bu yüzden firmanın Android kullanıcılarını Apple'a geçmesini sağlamakla uğraşması şaşırtıcı değil. Apple, iPhone'dan Android'e geçişi sağlayacak bir uygulama üzerinde çalışmadığını söylüyor ancak böyle bir fikrin ortaya çıkmış olması, kullanıcılardan gelecek geçiş uygulaması taleplerini artırabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Hah! Bu OS seçimi her ne kadar kişisel olsa da iOS gerçekten Android ile içli dışlı olana oyuncak gibi geliyor. Ayrıca Apple fazla popüler kültür ürünü. Kullanıcı kitlesi Apple alıyorsa bunun en büyük nedeni popüler kültür'de bulunma çabasıdır. :)

androidden dandiPhone'na geçen enayidir...

Bi susalım, burda kıyaslama yapmıyoruz

Zaten iphone alanların geneli ios un stabilitesini överek almıyormu.Adamlar o kadar paraya yazılımı satıyor.Donanım desen çöp.Öyle birşey yapıcaklarını ben sanmıyorum.

Bakti android kullananlar zeki adamlar, biraz da bizim tarafimiza gecsinler dedi. Ama yine de buna cirkeflik denir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir