Geforce GTX 480'in çıkış tarihi belli oldu

Nvidia, yeni DirectX 11 canavarı Geforce GTX 480'in çıkış tarihini açıkladı: İşte o tarih...

  • Halil Mollaoğlu
Geforce GTX 480'in çıkış tarihi belli oldu
Colorful Geforce GTX 480: CeBIT'te daha fazlasını görmek mümkün değildi.

Nvidia bu hafta içerisinde gerçekleşen CeBIT etkinliğinde GT100 (Fermi) tabanlı GPU'yu baz alan ekran kartı Geforce GTX 480'in 29 Martta piyasaya sürüleceğini açıkladı. Buna karşın bir ufak model olan GTX 470'in çıkış tarihi hakkında bir bilgi verilmedi.

Ürün yöneticisi Andrew Faer, ekran kartının belirtilen tarihten itibaren Nvidia ortaklarının web sitesi üzerinden sipariş edilebileceğini bildirdi. Kart etkinlikte çok sıkı bir denetim altında gösterildi. Keza Nvidia kartın performans değerleri hakkında hiçbir bilgi vermedi.

Daha önceden ortaya çıkan bilgileri özetlersek: GTX 480 512 Cuda çekirdeğine sahip olacak ve 64 kaplama birimiyle çalışacak. Buna karşın GTX 470 448 Cuda çekirdeğiyle gelecek ve doğal olarak biraz daha yavaş ve daha ucuz olacak. Kart hakkında yeni bilgiler ortaya çıktıkça sizlerle paylaşacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

yaw ne yaptın sevgili CHIP, heyecanlandırdın beni bir anda...
masaüstü bilgisayar toplama hayalim, planlarım var, ama bir türlü zaman belirleyemiyorum...

çünki almak istediğim makina için geçtiğimiz dönemlerin çoook erken olduğunu düşünüyordum, ama şimdiki teknoloji ile vakti geldi diye düşünüyorum, İnşallah bu sene bitmeden iyi bir makina toparlayacağım, ve kesinlikle ekran kartı FERMI olacak, işlemcisi ise INTEL...

beni çok feci heyecan sardı...

saygılarımla...!!!

Gelsin de performansı iyişallah tatmin edici olur.Şahsen ben fermi bekleyenlerdenim ve amd 890 chipset+phenom 2 x6 ile birlikte uçalım.

Aman dikkat edip kardesh fazla heyecan kalbe iyi gelmiyor diye duydum. Umarim hayallindeki makineyi toplarsin bende AMD-ATI ile gidicem biraz ortalik yatissin diye bekliyorum.

HD5870 ile aralarında çok az performans farkı olacak gibi.Zaten AMD HD5000 serisini yazın yenileyecek gpu ve ram hızı,transistör sayısı,veri yolu bant genişliğinde geliştirmelerde buluşacak ve tekrar öne geçicektir.2011 de ise ciddi yeniliklerle gelmesi beklenen yeni mimari HD6000 serisi gelecek.

Forever AMD&ATİ

edip robot falanmısın sen kardeşim gözlerinin ekran kartımı bozuk bundanmı bu kadar heycanlı bekleyişin beyninin işlemcisimi düşük yenileyip o kadar para verince şahamı kalkacan yoksa bi kazığamı oturacan nvdia ve intel ikilisini tahta oturturken.
bırak tutuculuğu en iyisini kim yapıyorsa ona verin hakkını fanatiklik sıkıntıdan başka bişi getirmez..

ne oyun oynanır bee

Sen de yorum yaz