Başarısızlığa Uğrayan 9 Telefon "Yeniliği"

Yeniliklerin telefonlara yerleşmesi o kadar kolay değil. İşte büyük ümitlerle piyasaya çıkan ancak ömrü kısa olan yenilikler...

Yüz kilidi

Yüz kilidi

Android 4.0 ile sunulmaya başlanan işlev, telefona bakarak ve gülerek kilidi açmamızı sağlıyordu. Ancak parmak iziyle açmak daha hızlıydı ve daha iyiydi.

Xperia PLAY

Sony, devasa oyun kitaplığı, donanım bilgisi ve markasının gücüyle mobil oyun dünyasını parmağında oynatabilirdi. Ama olmadı. Bazı Android tutkunlarının kalbini kazansa da, yetersiz uygulama mağazası ve uygulama uyumluluğu sorunları, sürgülü gamepad'e sahip cihazın yok olmasıyla sonuçlandı.

Samsung Galaxy Beam

Şu sıralar hepimiz, telefonumuzu cebimizden çıkarıp, herhangi bir duvarı devasa bir ekrana çevirebiliyor olmalıydık, öyle değil mi? Galaxy Beam'in bu fikri tutmadı; bunda muhtemelen fiyatı düşen 52 inç'lik LG'lerin payı var. Dahası çoğumuz 5,2 inç'lik ekranda film izlemeyi seviyor.

HTC'nin trackball'ları

HTC'nin ilk Android modellerinin üzerine fiziksel bir trackball bulunuyordu. Akıllı telefonların amacı gezintiyi kolaylaştırmakken, bu işlevin neden sunulduğunu bilmiyoruz. Zaten kullanımı yavaş ve pek isabetli olmayan trackball'lar, artık yoklar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

eski telefonum n-gage ne günlerdi be :)))

Yandan konuşmalı ama,şimdi çoğu telefonda olmayan radyodan kayıt, stereo ses çıkışı oldukça dayanıklı plastik kasa.4 yıl kullandım efsane bir telefondu bence

N gage gibi telefon mu var ki.kullanmasını bilene 10 numara

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir