Geleceği Yazanlar 33 bin üyeye ulaştı

Türkiye'nin en büyük yazılım okulu 33 bin üyeye ulaştı.

Geleceği Yazanlar 33 bin üyeye ulaştı

Turkcell'in, Türkiye'yi yazılım geliştirme alanında daha iyi bir konuma kavuşturmak üzere hayata geçirdiği "Geleceği Yazanlar" projesi, kısa sürede yazılımcıların ve yazılımcı adaylarının bir numaralı başvuru kaynağı oldu.  Yazılımcı ekosistemine katkı sağlamak amacıyla geliştirilen ve isteyen herkesin faydalanabildiği proje 33 bin üyeye ulaştı.    

Kuruöz: "Türkiye'nin yerli yazılımcıları artık 'Geleceği Yazanlar'dan çıkıyor"

Turkcell Genel Müdür Vekili İlker Kuruöz; "Geleceği Yazanlar" projesine ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Dünyada mobil yazılım pazarı bugün artık 30 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Biz de 'Geleceği Yazanlar' projesiyle Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusunu yazılım alanına yönlendirmeyi ve Türkiye'nin, her geçen gün büyüyen mobil yazılım pazarında etkin bir oyuncu olmasını hedefledik. 'Geleceği Yazanlar', kısa sürede bir yazılım okuluna dönüştü. Türkiye'nin yerli yazılımcıları artık 'Geleceği Yazanlar'dan çıkıyor. Projenin gördüğü ilginin, Turkcell takımını da daha iyisini yapma yolunda motive ettiğine inanıyoruz.

1 milyon saatlik Online eğitim verildi

Gençlere yazılım alanında yeterlilik kazandırmak hedefiyle Turkcell'in 1,2 milyon TL'lik eğitim katkısı sağladığı "Geleceği Yazanlar" platformunda 1 milyon saat online eğitim verilirken 2 bin sayfa eğitim dokümanı ve 20 bin satır kod örneği bulunuyor. Bu süre içinde 720 bin kişinin ziyaret ettiği http://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr 11 milyon sayfa gösterimine ulaştı. 

Türkiye'nin genç nüfusunun mobil yazılımcı olmaya yönlendirilmesinin hedeflendiği proje kapsamında 76 bin kilometre yol kat edilerek 50 şehre gidildi ve 67 üniversitede etkinlik düzenlendi.  Eğitim, gelişim, danışmanlık imkânlarının sunulduğu projenin sitesinden eğitim süreçlerini başarıyla tamamlayan 3 bin 500 geliştiriciye toplam 7 bin 200 başarı belgesi verildi. "Geleceği Yazanlar" eğitimlerinde Android, iOS ve Windows Phone gibi milyonlara hitap eden platformlara yönelik uygulama ve yazılım eğitimlerini tamamlayıp mezun olanların sayısı 3 bini aştı. 

Turkcell'in iş ortağı olma fırsatı

"Geleceği Yazanlar" eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve yazılım geliştiren gençlere Turkcell ve iş ortaklarının oluşturduğu ekosistem dâhilinde istihdam fırsatları sunuluyor. Yazılımcılar Turkcell iş ortağı olarak üretimlerine devam etmek isterlerse tüm Turkcell kanallarından destek sağlanıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

benimle beraber +1

Sonuç olarak bu 3500 kişiden kaçı Turkcell ve iş ortaklarının oluşturduğu ekosistem dâhilinde istihdam edildi? Fazla düşünmeye gerek yok, cevabını hepimiz biliyoruz...

sağol chip haberim oldu kaydoldum

saçma sapan yazılım yazan lar gurubu.

Bunları bir kalem geçeceksiniz.İflasın eşiğine doğru gidiyorlar.Sonları telsim gibi olacak.Milleti soydukları yeter.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play