Geleceğin oyun geliştiricilerine TOGED'den destek

İstanbul'da katıldığı konferans çerçevesinde lise öğrencileriyle buluşan TOGED Başkanı Ali Erkin TOGED'in eğitim vizyonunu anlattı.

Geleceğin oyun geliştiricilerine TOGED'den destek

Türk oyun sektörünün sosyal ve ekonomik gelişimi için çalışan Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), kurulduğu günden itibaren büyük önem verdiği eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Ordu'nun İkizce ilçesindeki Şehit Hüseyin Akar Ortaokulunda bir teknoloji sınıf açmaya hazırlanan TOGED, Türkiye'nin farklı yerlerinde düzenlediği konferanslar ile öğrencilere ulaşıyor.

TOGED Konferansları Devam Ediyor

Bu çerçevede İstanbul'un Kartal ilçesindeki Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bir konferans düzenleyen dernek, lise öğrencilerine oyun geliştirme konusunda bilgi verdi.

Konferansta konuşan TOGED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erkin, "TOGED'de en çok önem verdiğimiz konuların başında eğitim geliyor. Ülkemizde bilişim eğitiminin öneminin kavranması ve gerek ilkokullarda, gerek çeşitli üniversitelerde yazılım ve oyun geliştirmeye yönelik derslerin ve lisans programlarının oluşturulması sevindirici bir gelişme. TOGED olarak oyun geliştirme eğitimine ilköğretimden itibaren başlanması gerektiğini düşünüyoruz ve bu bağlamda liselere de büyük önem veriyoruz çünkü oyun geliştirmeye yönelik ilk somut örneklerin buralardan çıkması gerektiğine inanıyoruz." dedi.

Konferansın devamında TOGED hakkında bilgi verildi ve dernek yöneticileri tarafından öğrencilere oyun yapımı ile ilgili kısa bir eğitim düzenlendi. Konferans öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla son buldu.

Ordu'da Teknoloji Sınıfı Kuruluyor

Oyun geliştirmeye yönelik eğitimler yanında Türkiye'de bilişim eğitiminin yaygınlaştırılması için de çalışan TOGED bu amaçla Ordu'nun İkizce ilçesinde bulunana Şehit Hüseyin Akar Ortaokulu'nda bir teknoloji sınıfı kurulmasına öncülük ediyor. Dernek tarafından bağışlanan 10 bilgisayar ile oluşturulan teknoloji sınıfı önümüzdeki günlerde açılacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

yemişim oyununuzu . elektronik üretin çip panel board.

şu yemişim oyununuzu diyen arkadaş sana sesleniyorum sen çok konuşma herkesin harcı değil bu tip işler bence her ülkede olduğu gibi Türkiye gibi gelişmiş bir ülkede de olmalı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play