Geleceğin Windows'u Android olacak!

Steve Ballmer duymasın: Windows Mobile için söylenen bu sözler hiç de yenilecek yutulacak gibi değil

  • Halil Mollaoğlu
Telekom şefi: Android geleceğin Windows'u olacak
Reinhard Clemens: "Android geleceğin Windows'u olacak."

Deutsche Telekom yönetim kurulu üyesi Reinhard Clemens CeBIT'te Windows Mobile'ı sert bir şekilde eleştirdi. Cep telefonları için geliştirilmiş Microsoft işletim sisteminin "kaynak canavarı" olarak tanımladı.

Clemens cep telefonlarının geleceğinin Windows'a değil, Google işletim sistemi "Android"e ait olduğunu düşünüyor ve programın aynı masaüstü-Windows'larına benzer bir başarı elde edeceğini öngörüyor. Clemens Almanya Financial Times dergisinde "Android geleceğin Windows'u olacak" ibaresini kullandı.

Tüm bunlar gerçekleşirken Microsoft şefi Steve Ballmer Windows Mobile programcılarından geliştirme sürecini hızlandırmalarını istedi. Ballmer Windows Mobile 6.5'in önemli bir sürüm olacağını fakat aslında bu sene için planlanan tam teşekküllü sürüm olmadığını söyledi. Microsoft CEO'su Redmond'da yapılan bir soru-cevap etkinliğinde tüm yeniliklerin önümüzdeki sene çıkacak olan Windows Mobile 7 ile beraber geleceğini bildirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

doğru söylemiş microsoft kaynak canavarı...işletim sistemi diye sistem öldürücü kurmak gibi birşey windows...

android de neymiş .:D boşver sene

Masaüstü işletim sistemi mantığını cep telefonunda sürdürme anlayışını hakikaten anlamış değilim. Teknik olarak çok daha kısıtlı ve asıl amacı telefon olan cihazlarda daha işlevsel ve yaratıcı olmalıydı win mobile. Bir başlat düğmesi ve program menüsü... pehhh

Hadi oradan,

Windows mobile gibi esnek bir işletim sitemi değil ve olmaz da android

bence hepsi yanlış düşünüyor geleceğin illetim sistemi simbiandır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play