Gelenek bozuldu: Acil Windows yaması geliyor!

Microsoft, Windows için kritik olarak derecelendirdiği yeni bir yamayı bu gece yayınlayacak.

Gelenek bozuldu: Acil Windows yaması geliyor!
Microsoft'tan acil güncelleme geliyor!

Her ayın ikinci haftasında aylık güncelleme paketlerini yayınlayan Microsoft, kritik bir açığı kapatmak için bu geleneği bozuyor. Yapılan açıklamada Windows 2000, XP ve Server 2003 için kritik, Windows Server 2008 ve Windows Vista için önemli olduğu belirtilen yeni güncelleme bu gece saatlerinde yayınlanmış olacak.

Kullanıcılar bir şey yapmasa bile bir zararlının kendi bilgisayarlarından yayılmasına ve korsanların sisteme sızmasına yol açan açığı kapatması beklenen güncelleme hakkında Microsoft tarafından yapılan açıklamayı buradan takip edebilirsiniz.

Microsoft'un aylık güncellemeleri haricinde farklı bir güncelleme yayınlaması pek de alışık olduğumuz bir durum değil. Bu duruma en son 2007 Nisan ayında rastlamıştık ve o zaman yayınlanan sürpriz güncelleme ile hareketli imleç dosyalarının (.ani uzantılı) yol açtığı açık kapatılmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Vista için güncelleştirme ayrıntıları: Windows Vista Güvenlik Güncelleştirmesi (KB958644) Tür: Önemli Yayımlanmış:Bugün
Kimliği doğrulanmış uzaktaki bir saldırganın Microsoft Windows tabanlı sisteminizin güvenliğini aşmasına ve denetimini ele geçirmesine olanak verebilecek bir güvenlik sorunu saptanmıştır. Microsoft'un bu güncelleştirmesini yükleyerek bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu öğeyi yükledikten sonra bilgisyarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Bu güncelleştirme Windows Vista Lisans Koşulları kapsamında size sağlanmakta ve lisanslanmaktadır.

biraz önce kurdum güncellemeyi bence ay dönümünü beklemek saçma bir fikir madem açık farkedilmiş en kısa sürede yayınlanmalı

Security Update for Windows Vista (KB958644)
Type : Important
Published: Bugün (23 Ekim 2008)

update yayınlanmış..

Hiç güncelleme yapmıyorum. Kafam rahat. :)
( SP3'lü Windows XP kullanıyorum. )

Yok hackerler yeni bir açık bulmuşmuş, yok efendim yeni bir güvenlik açığı keşfedilmiş Windows'un. Bıktık canım bunlardan.

Apple Nede Olsa Linux Tabanlı :)

bakın şimdi
Windowxp pro sp siz cd yazdırırken aynı anda müzik dinliyorum sorunyok
Windowxp pro sp1 gene problem yok
Windowxp pro sp2 cd yazdırırken işlem yapılabiliyor herhangi bir ses aktifliginde donarak geliyor ses
Bunların asıl problemi işlemci ama hiçbir donanım değişmedigi halde bu hale gelebiliyor yazılım yüzünden konu vista ama sp lerin ne işlemgücünüze ne maliyette oldugunu görünüz.
Vistada şu an bile xp de cayı cayır çalışan 3d programlar dona dona çalışıyor ve donanımımla alaksı yok bi kaç pc de denedim. bence olay sp lerde bitmiyor kaliteli firewall ve her saçma sapan şeye tıklamamak en iyi çözüm diyebilirim birde alg.exe nin windowsdan silinmesi alg.exe üzerinden pc nize herbişey girebiliyor.

Allah'tan ki microsoft iççamaşırı üreticisi değil. Adamların bir yılda yayınladığı yamaları iç-çamaşırına yapsaydık, sadece yamadan ibaret bir don giyiyor olacaktık.

Sen de yorum yaz