Gelmiş geçmiş en kötü 10 nükleer felaket!

Nükleer enerjinin kontrolden çıkması büyük felaketlerle sonuçlanabiliyor. İşte tarihten 10 felaket

  • Zeynel A. Öztürk

Nükleer enerji, doğru kullanılmadığında veya gerekli önemler alınmadığında büyük facialarla, yüz binlerce insanın hastalanması ve ölümüyle sonuçlanabiliyor; devletlere milyarlarca dolar zararlara yol açabiliyor. Bu ay meydana gelen japonya depreminde olduğu gibi bazen de doğal afetler nükleer tesislerin zarar görmesine neden olup büyük felaketleri berbaberinde getirebiliyor.

Japonya'da meydana gelen depremin yarattığı tsunami, Fukushami nükleer tesislerinin soğutma sistemlerine zarar verdi ve Japon yetkililer zararı durdurmak için var güçleriyle çalışıyorlar. Ancak nükleer tesis henüz güvenli hale getirilmemesine rağmen gelmiş geçmiş en kötü nükleer facialar listesine girdi bile.

Three Mile Adası facasından Hiroşima'ya gelmiş geçmiş en kötü nükleer felaketler hakkında bilgi edinmek için galerimizi ziyaret edin!

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

11. ciyide bene ekleyeyim....... bazı salaklar Türkiyede nükleer santral kurdular......... adamlar nükleer santrali fay hattının yakınına kurunca ....................
işte böyle........ bu enerji işini çözse çözse ancak dünyada bir bilim adamı çözebilir...... oda Türkiyede istanbul acıbademde oturuyor......
tabiki ALLAH izin verirse...... ve o kişi ilim adamı olursa.........

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play