Genç girişimciler buraya! CYEA 2011 başlıyor

Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması 2011 başvuruları başladı. İşte başvuru için yapılması gerekenler.

Genç girişimciler buraya! CYEA 2011 başlıyor

Türkiye dünyanın en genç ve dinamik girişimcilerini barındıran ülkelerden biri. Her yıl pek çok genç girişimci yaratıcı fikirlerle girişimcilik hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Genç girişimcilerin başarı şansını artırmayı hedefleyen pek çok proje ve eğitime imza atan Junior Chamber International (JCI) her yıl alanında fark yaratan, yaratıcı girişimcileri "Yaratıcı Genç Girişimci" programı kapsamında iş dünyasına sunuyor. Dereceye girenlerin başarılarıyla diğer girişimci adaylarına ilham vermelerini sağlayan JCI aynı zamanda kazanan girişimcilerin ve firmalarının marka bilinirliğine önemli katkı sağlıyor.

Bu yıl Türkiye'de ikincisi düzenlenecek olan Creative Young Entrepreneur Award (CYEA) – Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması kapsamında JCI Türkiye yine ülkemizin fark yaratan girişimcilerini duyuruyor olacak. Para Dergisi işbirliği ve Türk Telekom'un desteği ile düzenlenecek yarışmada geçen sene iş dünyasının önde gelen isimlerinden İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Starbucks Türkiye CEO'su Can İkinci, Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Osman Ünsal, Türk Telekom Pazarlama İletişimi Bölüm Başkanı İsmail Beyazıt, Özgörkey Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Ali Hakan Sümerval, JCI Türkiye 2010 Başkanı İsmail Haznedar ve Para Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Demir yer almıştı. Bu yıl da iddialı bir jüri oluşturan JCI Türkiye ekibi başvuru sürecine start verdi.

Yarışmaya katılmak isteyen adaylar için geniş bilgi sunulan www.cyeaturkey.org adresinde başvuru formu da yer alıyor. 6 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek başvuru süreci sonucunda jüri değerlendirmesi ile finalistler belirlenecek. Haziran ayında düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak en başarılı üç girişimci Kasım ayında Belçika'da yapılacak CYEA Dünya Finali'nde Türkiye'yi temsil etme şansı yakalayacak.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bence Herkez turktelekom dan başlasın!

boş işler.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play