General Mobile 500: Kolda cep telefonu

General Mobile, kol saati gibi kolunuza dolayabileceğiniz bir cep telefonu tanıttı...

  • Halil Mollaoğlu
General Mobile 500: Kolda cep telefonu
GM 500: Kolda cep telefonu.

Cep telefonları gittikçe küçülüyor ve daha az göze çarpıyorlar. General Mobile kola takılabilen cep telefonunu tanıtıyor.

58,1 x 44,2 x 16,4 mm gibi kompakt ölçülere rağmen GM 500 şaşırtıcı derecede ağır: Batarya ve kol kayışı dâhil 142 gram ile teraziye oturuyor.

Cihazın tüm kontrol işlemlerinin yapıldığı 1,5 inç büyüklüğünde OLED ekranı var. Dâhili hafıza 128 MB ve arttırılamıyor. Batarya 120 dakika görüşme ve 80 saat bekleme süresi sunuyor. İkinci bir bataryanın kutu içeriğine dâhil edilmiş olması ise sevindirici.

Veriler USB kablosu veya Bluetooth ile eşitleniyor. Bunun dışında GM 500 ses kaydını ve ahizesiz görüşmeyi destekliyor ve titreşimli bildirim, müzik ve video oynatıcısı var. Çıkış tarihi, desteklen şebekeler ve fiyat hakkında bir açıklama yapılmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

küçük telefonları sevmiyorum. Ben ve benim gibiler tarafından tutulacağını sanmıyorun. Ayrıca fiyatının da çok yüksek olacağına kesin gözüyle bakılabilir.

Zaten saat kullanıyorum, eee, bir de telefon taşımaya ne gerek var ki :) Ben ciddi ciddi düşünürüm sanırım böyle bir ürünü. Benim için eksileri; arttırılabilir hafızasının olamamsı ve şarjının az gitmesi. O telefonu bluetooth kulaklıkla kullanınca daha da az gider şarjı.

Biraz daha geliştirilsin, almayı düşünürüm.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play