George Martin'den Sony'ye "korkak" suçlaması!

Sony erteledi; sinemalar istemedi. Ama büyük olaylara neden olan filmi yayınlamak isteyen biri var!

George Martin'den Sony'ye "korkak" suçlaması!

Sony'nin maruz kaldığı saldırılar ve tehditlerin ardından hacker'ların isteğini kabul ederek The Interview'ı "şimdilik" gösterime sokmama kararı, bazı kesimlerden tepki alıyor. Hatta Game of Thrones - Taht Oyunları'nın yazarı George R.R. Martin, bu duruma o kadar sinirlenmiş ki, filmi kendi sinema salonunda yayınlamak istediğini açıkladı.

Martin, SantaFe, New Mexico'daki Jean Cocteau Sineması'nın sahibi. Ünlü isim ayrıca, blog'unda Sony'nin "yan çizdiğini" ve filmin yayınlanmamasının "inanılmaz bir firma korkaklığı" olduğunu söylüyor.

Martin aynı zamanda South Park ekibinin kukla bir Kim Jong'u gösterdiği Team America: World Police filmini de yayınlamak istemişti ancak Paramount da bu filmin yayınlanmasına izin vermedi. Martin'in konu hakkındaki yazısı ise şöyle oldu: "Bu adamların Charlie Chaplin'in The Great Dictator'ının yapıldığı zamanlarda ortada olmamalı iyi olmuş. Eğer Kim Jong-Un onları korkutuyorsa, Adolf Hitler - kibar hali ile yazmamız gerekirse - altlarına yapmalarına sebep olurdu."

Tabii ki bütün bu seslerin azalmasının ardından The Interview'ın tekrar yayınlanması olasılığı bulunuyor. Sonuç olarak bu film, herhangi bir filmin istediğinden daha fazla konuşulur hale gelmiş durumda; üstelik bir reklam parası ödemeden ve yayınlanmadan... Yine de bizce, insan hayatı söz konusu olduğu düşünüldüğünde, Sony'nin bu filmi yayınlamama kararı oldukça anlaşılır görünüyor...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Firmalar paralarını düşündüğünden ve de hacker'ların çok değerli bilgilerini ortaya dökmelerinden ve firma prestijine zarar vermelerinden pek de memnun olmamaları çok doğal. Martin amcamız eğer çok cesursa, örneğin kitaplarını ücretsiz olarak dağıtabilir. Madem para önemli değil kendisi için, korkmanın da alemi yok demektir.

chip son cümlenize katılıyorum. filmden hayali ülkede hayali diktator olarak değiştirilebilirdi (ki film komedi filmi hatta kuzey kore`yi ima eden bazı detaylar film içine eklenebilirdi) 0 sorun 0 problem! bu mesaj bakırköy akıl hastanesinden yazıldı

Sony'nin; neredeyse her alanda düşüşe geçtiği için korkması normal bir şey.

Absürd olacak ama burada giren çıkan sony firmasına ait olduğu için bir başkasının ucuz kahramanlık yapması çok komik. Kendilerinin başına böyle bir iş gelseydiler asla bu sözleri söyleme cesaretini göstermezlerdi. Sony inatçı olmasının bedelini çekiyor. Daha öncede söyledim. Bu gibi hackerlar amaçlarına ulaşmak için herşeyi denerler. Istekleri ise genelde istemedikleri bir şeyin yapılmasını engellemek ya da belli bir miktar para koparabilmektir. Demek ki ellerinde sony firmasını yerle bir edecek bilgiler var yoksa sony inatçı bir firma olarak bunlara boyun eğmezdi.

aha işte sony nin boynuna tasmayı taktılaaaar!!
İşallah 2. Eylemlerinde cep telefon fiyatlarınıda düşürtürler!!!:)2 tane z3 alırım ahahaha!!
Vur kır parçala SONY bitti geçmiş olsun!
3sene önce arabama teyp aldım bozuldu kullanıcı hatadı dedi!param boşa gitti!! Mp3 player a kulaklık aldım 1 ay sora dibinden koptu!!daha benim gibi kaç milyon kişinin ahını aldılarda ondan oldu bunlar işte!!! Bak apple a ah almialım die ekran kırılınca sadece ekran parasını alıo yeni tel verio!!! Beddua tutar arkadaşlar ii deil bu konular!! Siz sony yi iyi mi zannettiniz 1136 kişinin haksız yere işine son verdi pijler

Hep sizin Sony eşyalarınız kırıp dökülüyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir