Gerçeğe dönüşemeyen 7 garip Apple cihazı!

Apple'ın bu 7 ürünü, gerçeğe dönüşüp satılamayacak kadar acayipti!

Gerçeğe dönüşemeyen 7 garip Apple cihazı!

Apple dendiğinde akla MacBook Pro, iPhone, iPad gibi çok başarılı ürünler gelse de ABD'li şirketin tarihinde tüketicinin ilgisini çekmeyi başaramayan sayısız ürün var. Bu yazımızda ise toplu üretim aşamasına ulaşamayan, en garip 7 Apple fikrini bir araya getirdik!

Macintosh "Bashful": Bashful, birer klavye ve kalemle gelen bir tablet prototipiydi.


Çift ekranlı workstation: Bashful gibi bu çift ekranlı prototip, 1980'lerin başlarında ortaya çıkmıştı. Tasarımcısı da Bashful'u tasarlayan Hartmut Esslinger'ın ta kendisiydi.


Sekizgen iPhone: Apple, iPhone'un şu anki gibi yuvarlak köşeli olmasına karar vermeseydi, etrafta buna benzer iPhone'lar görebilirdiniz.


MacPhone: Apple Snow White 1 Tablet Mac ve Apple Snow White 3 Macphone, 1982 ve 1984'te, iPhone ve iPad'den çok daha önce geliştirilmişti. Ancak Apple bu garip tablet-telefonları piyasaya sürmek yerine Macintosh'a yoğunlaşmayı tercih etti.

Köşeli iPhone ve 2 garip Apple fikri daha!

Köşeli iPhone: N90 adındaki bu prototip, Apple ve Samsung arasındaki dava sırasında ortaya dökülen incilerden bir tanesi.


Bilek bilgisayarı: Apple markasını taşıyan bir saat fikri hiç de yeni değil. 1991'de ortaya çıkan Time Bend, CEO John Sculley'in gösterdiği bir konseptten bir ibaretti ve muhtemelen bir prototipe hiç dönüşmedi.


Dikey monitör: "Konsept 2" olarak adlandırılan bu ilginç PC, kola şişesinden ve Studebaker'dan ilham alıyor, Amerikan hayatını yansıtmayı amaçlıyordu. En dikkat çeken parçası ise herhalde dikey monitörüydü.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

bir apple hurdaligi ... sanki simdikiler super demeli

@15 Haz 2013 00:34 şimdikiler dünyanın en iyi ve en yaratıcı tasarımları olduğu için süper. Hele hele Mac ler zaten artık uçtu ve son iki yıldır pc yi geride bıraktı. Buda Apple çekemeyenlere kapak olsun

@15 Haz 2013 08:18 macler uçtumu benim tonla zengin arkadaşım var ama hiçbiri apple kullanmıyor

@15 Haz 2013 08:18 Mac'ler PC'yi geride bıraktı derken?

@15 Haz 2013 08:18 "Buda Apple çekemeyenlere kapak olsun " bu ne demek yaa. baban apple'in gizli ortagi falan herhalde..

@15 Haz 2013 12:05 Mac kullanmak zenginlik işi değil akıl işidir.

Dokunmatik ev tekefonu bence güzel fikirmiş

pcyi geçmesi demek kullanım sayısının fazla olması demektir. kullanım sayısı düşük olduğundan pcyi geçmesi zor. hız olarak iyi olabilir ama alım gücü olarak çok yüksek bir cihaz mac.

@poweralpha Alım gücü yüksek olacak tabi. Her zamanki "pahalıya sat, kaliteli sansınlar" mantığı.

@poweralpha Çok yüksek? az kaldı biraz :-D

köşeli iphone bence daha artistik görünüyor tıpkı xperia z gibi

köşeli iphone bence daha artistik görünüyor tıpkı xperia z gibi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir