Gerçek internet telefonunu "icat" ettiler!

Apple, beklenen telefonu iPhone'un konseptini açıklarken Linksys kendi iPhone'u ile şok yarattı.

Herkes Apple'ın duyurduğu ve iPod ile avuçiçi bilgisayarı ve cep telefonunu birleştiren iPhone isimli "küçük mucize"yi beklerken, Linksys firması iPhone ismi ile bir internet telefonu cikartarak piyasaları şaşırttı.

Kablosuz ağlar üzerinden internete bağlanarak Skype üzerinden ucuz telefon görüşmesine olanak tanıyan iPhone, yüksek hızlı kablosuz ağların yaygın olduğu bölgelerde, pahalı GSM şebekelerine gerek bırakmadan kullanıcıların internet üzerinden arama yapmasının önünü açacağı için büyük ilgiyle karşılandı. Sadece Skype servisini kullanan model 180 dolara satılacakken, aynı zamanda ev telefonu olarak da kullanılan gelişmiş modeli 200 dolardan kullanıcıya ulaşacak.

Bilgi için: www.linksys.com

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Cok guzelde tlf ama yarın bu ınternette tlf faturaları adar pahalı olacak o zmn bu skpe denen melet bıze ucuza gelecekmıkı gene:)

İşte bu bir devrimdir, Wi-Max'inde yaygınlaşmasıyla gsm operatörleri herhalde konuşma ücretlerini çok komik meblağlara düşürmek zorunda kalacaklar. Bravo Cisco, bravo Linksys. Tabi telekom adsl ücretlerinde yine şaibeye başvurmazsa. ;)

yaw bu nasıl para yer hayal bile edemiyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir