Gerçekle oyun arasındaki farkı görmek zor!

Yeni nesil oyunlar, gerçek görüntülere ne kadar yaklaştı? Cevabı bu videoda kendi gözlerinizle görün

Oynat Gerçekle oyun arasındaki farkı görmek zor! Bir yarış oyunuyla gerçek görüntüler yan yana koyuldu, benzerlik kafa karıştırdı!

Oyun grafikleriyle gerçek hayat arasındaki fark, henüz kapanmamış olabilir. Ancak McLaren P1'den pistte çekilen bir görüntüyle, yakında çıkacak olan yarış oyunu Project CARS'ın kareleri yan yana koyulduğunuda, bazı açılardan hangisinin gerçek olduğunu anlamak zor.

Oyun ve gerçek görüntüleri yan yana gösteren videoyu izlerken, hangisinin gerçek olduğunu üstteki yazılardan anlayacaksınız. Ancak oyundaki yüzeylerin, nesnelerin, yansımaların ve otomobilinin içinin etkileyici göründüğünden şüphe yok. Oyunla ilgileniyorsanız, PC ve yeni nesil konsollar için Mayıs 2015'te yayınlanacağını söyleyelim.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Oyunlarda artık fotorealistik görüntüler bekliyoruz. Diğer oyun türlerinde de artık bu gerçekliğe ulaşmamızın zamanı geldi. Oculus gibi teknolojilerle kokpitte oturup etrafımıza bakabileceğiz.

tam'da değil sanırım en basit örneği bire bir hareket kabiliyeti sıfır titreşim sıfır sezgisel sıfır sadece daha iyi görüntü kalitesi var. gerçeğe yaklaşmalarına daha var grafikleri aşarlar ama insani boyutuna daha var

@TEKNOX Doğru söylemişsiniz grafikler sürekli gelişiyor ama sözde gerçekçiliği sağlayacak olan ve grafikleri şişirerek yaptıkları gb larca alandan çok daha az yer kaplayan ama gerçekçiliğe asıl yaklaştıran kodlar eksik. Grafiklere o kadar odaklanıyorlar ki asıl geliştirmeleri gerekenlere yer kalmıyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir