"Gidin ve imkansızı çözmeye çalışın!"

Microsoft bir süre öncesine kadar, bugün gerçeğe dönüştürdüğü hayalin imkansız olduğunu düşünüyormuş

  • Onur Seven
Spencer: "Gidin ve imkansızı çözmeye çalışın!"

Yeni Xbox One Deneyimi getiren güncelleme 12 Kasım'da yayınlandı ve kullanıcılar, geriye uyumluluk desteğiyle birlikte artık bir çok Xbox 360 oyununu Xbox One üzerinde oynayabilme şansına sahip oldular. Geriye dönük uyumluluk, PS4'e karşı Xbox One'ın en büyük kazançlarından biri sayılabilir.

Peki PS4'te olmayan bu özellik Xbox One'a nasıl geldi? Buna bazı bakımlardan Microsoft bile şaşırıyor. Xbox İngiltere Pazarlama Direktörü Harvey Eagle, yaptığı açıklamada "Size karşı dürüst olacağım, başlangıçta biz bile bunun imkansız olduğunu söylüyorduk - ama aslında hiç denememiştik bile. Ve bu özellik kullanıcılarımız tarafından talep edilen bir numaralı özellik olunca, Phil mühendislik ekiplerine imkansızı çözmeye çalışın talimatı verdi ve onlar, çözümle geri geldiler."

Bir Xbox sözcüsü, ekibin bir üyesinin Phil Spencer'a gittiğini ve geriye uyumluluk desteğini mümkün kılmanın bir yolunu bulduğunu söylediğini belirtti. Spencer'ın da buna karşı "git ve bunu gerçekleştir" şeklinde cevap verdiği ifade ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

adam gibi adam maykrosoft

önemli değil biz microsoftun yalanlarına alıştık. ya da bunu kabul etmesi de bir yalandır ve diğer takımların ne yaptığından haberleri bile yoktur o kadar kopuk bir firmadır ama bunu örtpas etmek için bunu hiç denemedikleri yalanını uydurmuş bile olabilirler o kadar düzenbaz bir firma bu. yine de koyuncukları microsoftun çok güvenilir olduğuna ve windows 10 sözleşmesinde verileri aldığını söylediği halde gizliliklerine önem vereceğine inanır.

Nefes almadan bu kadar seri suçlama üretmek için özel eğitim mi aldın? Başına ne geldi bilmiyorum ama epeyce hırpalanmışsın...geçmiş olsun.

Yani bugünkü şirketlere bir iş yaptırmanın tek yolu sonuna kadar ondan o işin istenmesidir. Yoksa eldekiyle kar etmek için hiç bir yenilik yapmazlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play