Gizli grubun en büyük 5 hack olayı!

Çökerttiği dev sitelerle adını duyuran 'Anonim' adlı hacker grubunun en büyük 5 saldırısı burada!

  • Zeynel A. Öztürk

Güvenlik yöneticisini istifa ettirdi!

Güvenlik yöneticisini istifa ettirdi!
Ortaya çıkan e-postalar, Aaron Barr'ı istifa etmek zorunda bıraktı

5. Güvenlik yöneticisini istifa ettirdi

Anonim'in şimdiye dek olan belki de en büyük darbelerinden biri, HBGary Federal adındaki bir Amerikan güvenlik firmasının, siber aktivistleri izlemesi için devlete yardım etmesi nedeniyle, başkanının geri çekilmesine neden olmasıydı. HBGary Federal'in başkanı Aaron Barr, Financial Times'a Anonim grubunun liderlerinden bazılarının isimlerini açıklayabileceğini söylemişti.

Grubun buna cevabı ise HBGary'nin bilgisayar sistemlerini şirketin web sitesini kullanarak hack'lemek, 71.000 özel e-postaya ulaşmak ve herkesin okuyabileceği şekilde yayınlamak olmuştu. Ortaya çıkan e-postalar, şirketin imajını korumak için birtakım kirli numaralara başvurduğunu ortaya çıkarmıştı. 28 Şubat'ta Aaron Barr, görevini bırakmak zorunda bırakılmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bizim ayyıldıztim tarzı bi oluşum kurmuşlar ama onlar yurtiçi çalışıyor bizimkiler dünya geneline...

Hackerleri işe koyulmaya çağırmakta neyin nesi. Kilise bile internet konusunda artistlik yapmaktan geri duramıyor. Bir aralarda bizim bir yetkilimiz dünya hackerlarını mernise davet etmişti. Düpe düz saflık. Sırf güvenli olduğunu düşündürmek için dikkat çekmenin ne gereği var.

5. olaya hayran kadım

Anarşinin gücü ;)

bu ekibi kutlarım...!!! gayet başarılı ve faydalı işlere imza atmışlar...!!!

saygılarımla...

hacker olmak akıl ister bu adamlarda akıldan fazlası var helal olsun anonim hackerlarına

hacker kurgu danmaska bir sey degıldır amaç dunya duzenıne karşı cıkmak ben hacker olmak için birşey cabalamadım sadece dunya duzenıne karsı cıkmak için cabalıyorum amcaç hayatı daha uygun bir hale getirmek herkes bir amac için doğar ama hacker olmak için caba gostermeyın hacker adlandırmak basıt bır cumleden başka birşey degil onemlı olan yazılımcı olmak yazılımcı olan bir kişi dunya dız cöktürür CHIP olayları kendi duzenınde kavrayamamış zaten amaç kiliseyi tanıtmak yakışmadı

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
3
Güvenlik yöneticisini istifa ettirdi!
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir