Gizli grubun en büyük 5 hack olayı!

Çökerttiği dev sitelerle adını duyuran 'Anonim' adlı hacker grubunun en büyük 5 saldırısı burada!

Scientology ve WikiLeaks

Scientology ve WikiLeaks
Scientology de Anonim'den payını aldı

3. Scientology Kilisesi

Anonim, 2008 yılında Scientology'ye savaş açtığını duyurmuştu. Gawker'ın ortaya çıkardığı ünlü oyuncu Tom Cruise'un Scientology videosu Anonim grubunu harekete geçirdi. Karşılık olarak kendi videosunu yayınlayan Anonim grubu, videosunda şunları söylüyordu:

'Size lider olarak güvenenlere olan etkinizin büyüklüğü tarafımızca anlaşılmıştır. Bundan dolay Anonim, kuruluşunuzun yok edilmesi gerektiğine karar vermiştir.'

'Project Chanology' adında bir program başlatan grup, kullanıcıları kiliseye spam e-posta göndermeye, telefonla aramaya ve hizmeti engelleme saldırıları yapmaya davet etmişti.

4. WikiLeaks

Anonim grup, Aralık 2010'da Wikileaks ve kurucusu Julian Assange ile ilişkisini kesen kuruluşları cezanladırma girişiminde bulundu. MasterCard, Wikileaks ile ilgili işlemleri yapmayı durdurduğunda Anonim grubu MasterCard'ın sitesini çökertmişti. Visa, PayPal ve Assange'ı eleştiren Sen. Joe Lieberman'ın web sitesi de aynı kadere mahkum olmuştu.

Grup, sitesinde WikiLeaks ile herhangi bir bağının olmadığını ancak saydamlık ve sansürlemeyi engelleme adına bu yola başvurdaklarını söylemişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bizim ayyıldıztim tarzı bi oluşum kurmuşlar ama onlar yurtiçi çalışıyor bizimkiler dünya geneline...

Hackerleri işe koyulmaya çağırmakta neyin nesi. Kilise bile internet konusunda artistlik yapmaktan geri duramıyor. Bir aralarda bizim bir yetkilimiz dünya hackerlarını mernise davet etmişti. Düpe düz saflık. Sırf güvenli olduğunu düşündürmek için dikkat çekmenin ne gereği var.

5. olaya hayran kadım

Anarşinin gücü ;)

bu ekibi kutlarım...!!! gayet başarılı ve faydalı işlere imza atmışlar...!!!

saygılarımla...

hacker olmak akıl ister bu adamlarda akıldan fazlası var helal olsun anonim hackerlarına

hacker kurgu danmaska bir sey degıldır amaç dunya duzenıne karşı cıkmak ben hacker olmak için birşey cabalamadım sadece dunya duzenıne karsı cıkmak için cabalıyorum amcaç hayatı daha uygun bir hale getirmek herkes bir amac için doğar ama hacker olmak için caba gostermeyın hacker adlandırmak basıt bır cumleden başka birşey degil onemlı olan yazılımcı olmak yazılımcı olan bir kişi dunya dız cöktürür CHIP olayları kendi duzenınde kavrayamamış zaten amaç kiliseyi tanıtmak yakışmadı

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir