Gizli işler için geliştirildi!

Boeing'in yeni geliştirdiği casus uçak benzerlerinden ayrılıyor. İşte gökteki gözün maharetleri...

  • Gökay Özbudak
4 gün havada kalıyor!
Gizli operasyonlarda kullanılacak...

Boeing'in yeni uçağı, bilgilerini saklı tutmak isteyen kişilerin korkulu rüyası olacak gibi görünüyor. Yeni tanıtılan uçak modeli insansız bir şekilde uçuyor ve hidrojenle çalışıyor. Oldukça hafif olan bu uçak, yalnızca ortalama bir arabanın ağırlığında. Hem hafif hem de çevreci uçak, yakıt kullanımının hidrojen olmasından dolayı tam 4 gün yere inmeden havada durabiliyor.

Phantom Eye(Hayali Göz) 204 kilo ağırlık taşıyabiliyor ve saatte 273 km hıza ulaşabiliyor. Daha çok gizli devlet operasyonlarında kullanılması planlanan Phantom Eye, bugüne kadar hidrojenle çalışan uçakların ilklerinden. Daha önce de Boeing, hidrojen yakıtlı bir uçağı 2008'de tanıtmıştı ancak o uçak insansız uçamıyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bizim insansız hava aracımızda yapıldı ama bildigim kadarıyla fosil yakıtıyla çalısıyor..hidrojenle çalısan bir motor yapmak zor değil madem daha fazal havada kalıyor bizimkilerinde yapması gerekirdi bence..

vayba. eloglu yaiyor iste.

Oldukça hafif olan bu uçak, yalnızca ortalama bir arabanın ağırlığında.

-----------------
çok hafifmiş üflesek uçar

skywalker06 ilk olarak benzerlerini yapıyorlar tabiki sonuçta yaptıkları işi çabucak bitirip vermeleri gerekiyor ardından araştırma geliştirme için fon açarlarsa bizimkilere onlarda yapar.Yoksa kaynak olmadan onuda bunuda derken yetiştiremezler.

adamlar yapmış

''skywalker06 ilk olarak benzerlerini yapıyorlar tabiki sonuçta yaptıkları işi çabucak bitirip vermeleri gerekiyor ardından araştırma geliştirme için fon açarlarsa bizimkilere onlarda yapar.Yoksa kaynak olmadan onuda bunuda derken yetiştiremezler.''

devletimizin bir uçak yapacak kadar fonu yok mu peki??türkiyede pek çok şey yapmaya yetecek kadar fon var ama bizde özgüven yok..daima başkalarının arkasında kalıyoruz bu yüzden..bizim yaptıgımız uçaga birkaç tane roket ekleseler teröristleri görür görmez vurma imkanımız olur..ama türkiyede gerçekten kafası çalısan adam az..hayal gücüde yok bizde..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play