Gizli UFO dosyaları emrinizde!

1940 ve 50'lerden kalan gizli UFO dosyaları, artık CIA'in web sitesinde herkese açık!

Gizli UFO dosyaları emrinizde!

90'lı yıllara damgasını vuran, Türkiye'de de geniş bir izleyici kitlesine kavuşan kült TV dizilerinden The X-Files (Gizli Dosyalar) 14 yıllık bir aranın ardından yeni bölümleriyle yayında. Bir mini seri olarak başlayan yeni sezon, UFO'lara "inanmak isteyen" yeni jenerasyonlar üzerinde nasıl bir etki yapar bilemiyoruz fakat yeni bölümlerin birçok kişi için bir yangının külünü yeniden yakıp geçeceği kesin.

Efsanenin geri dönüşünü selamlayanlar ise öyle görünüyor ki yalnızca sıradan hayranlardan ibaret değil. ABD'nin Merkezi İstihbarat Teşkilatı; CIA, doğrudan dizinin baş karakterlerine yaptığı bir göndermeyle 1940'lar ve 50'lerdeki uzaylı araştırmaları dosyalarını halka açma kararı aldı.

CIA'in aslında daha önce de, 1978 yılında gerçekleşen Freedom of Information Act ("Bilgiye Özgürlük Eylemi") sonucunda bazı UFO dosyalarını halka açmak durumunda kaldığı biliniyor. Fakat kurum, ilk defa bütün bu dosyaları web sitesi üzerinden çevrimiçi ortamda doğrudan erişime açmış durumda. CIA'nın web sitesinde yapılan açıklamada da doğrudan diziye yapılan bir göndermeyle "bizim Gizli Dosyalar'ımıza bir göz atın" deniyor. Dizideki Ajan Fox Mulder'ın uzaylıların varlığına dair duyduğu inanca ve Ajan Dana Scully'nin her zaman şüpheci oluşuna da atıfta bulunularak, her iki bakış açısıyla bağlantılı dosyalara işaret ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

UFO kolektif histeridir, bende birşey buldum, gözlemledim diye kendine önem arz etme ve psikiyatrik rahatsızlıkların toplamıdır. Fantezide sınır yoktur. İnsanoğlu uzayın gizemine hep hayranlık duymuştur. CIA işi gücü bırakmış Holywood'a senaryo ürteme merkezi olmuş! Binlerce konuyu irdeleyen yazılı ve görsel materyali inceledim tamamı insan ürünü ve asparagas. UFO= açılımı ''Unidentified Flying Object"/tanımlanamayan uçan nesne, bence Uyduruk Feza Oyuncağı. Boş işler bunlar!

@04 Şubat 2016 21:54 dolu işi söyle yapsınlar? Senin gibiler bile yorum yapabiliyorsa hala demokrasi vardır bu ülkede

@04 Şubat 2016 21:54 UFO = Uyduruk Feza Oyuncağı :)

@05 Şubat 2016 08:59 görmüş biri olarak senin kabul edemediğin nesnedir

@05 Şubat 2016 08:59 Bu ülkede Demokrasi varsa kurum ve kuralları ile işletiliyorsa, hukuk ve temel insan hakları AB standartlarında ise fikrimi değiştiriyorum UFO denilen zırva da vardır! Şimdi oldu mu Trolcük? Doğru dürüst Türkçe yazmayı öğren sonra aklına ilk gelen kahve dili ile sataşmakta hürsün, senin anladığın demokrasi de zaten budur!

@05 Şubat 2016 18:54 gördü isen buralarda harcanma git bir gazeteye demeç ver veya sabah kuşağında kadınlara boş şeyler anlatan fal bakan bir kıytırık programa çık! Yıllardır UFO ihbarlarını, çekilen görüntü ve fotoğraflarını inceleyen uzmanlar ve CIA, bu görüntülerdeki cisimlerin yüzde 70'i kadarının aslında geliştirilme süreci gizli tutulan uçaklar olduklarını açıkladılar.

@05 Şubat 2016 18:54 Bizim evin yanında bi tane benzini bitmiş ufo var babam çay içmeye davet etti 3 ayda bir geçiyolar burdan aile dostu olduk artık. Yoksa sizede mi uğruyo bunlar? Bize kimse inanmaz tımarhaneye atarlar diye ailecek kimselere söylemiyoz.

ufo dediğiniz şeyler NAZI araçlarıydı...

ufolar gerçek ister inanın ister işnanmayın.

@confickerbelasi ben işnanmıyorum :-)))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost