Gizli zamma dur denecek mi?

GSM operatörlerinin kontörden TL'ye geçerken yaptıkları gizli zamma Ulaştırma bakanı ne dedi?

Gizli zamma BTK'nın yanıtı ne olacak?
"İhbar kabul ettik"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, gazetecilerle bir araya geldiği gecede çok önemli açıklamalar yaptı.

Kontörden TL'ye geçiş konusunda operatörlerin gizli zam yaptığına yönelik bilgilerin kendilerine ulaştığını ve bunları ihbar kabul ettiklerini söyledi.

Binali Yıldırım, kontörden TL'ye geçişin "vatandaşın lehine bir uygulama" olduğunu belirten Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) araştırmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Bu açıklamanın ardından BTK'nın araştırmasını bitirmesini ve Ulaştırma Bakanı'nın kararını bekleyerek, bu gizli zamma dur denip denmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Araştırma sürer gider. Kazığı yiyen yine biz oluruz, merak etmeyin. Zamanında 10 TL olan 100 kontör, nasıl 30 TL oldu ise, kazık hiç bitmez bu ülkede biz koyunken.

bakana güveniyorum bu haksızlığa dur diyecekler.

Ülkemizdeki firmalar vatndaşı nasıl keriz yerine koyarızda parasını yolarız derdinde... Kim ne derse desin bir çok firma bu şekilde çalışıyor. dürüst çalışanlarıda var ama onlarda kurunun yanında yanıyorlar...

Bunlar büyük şirketlerin bakanı milletin bakanı değilki. Gsm oparatörlerinin hepsi birbirinden aç. Geçen gün mecbur kaldım cepten(Turkcell) vatanbilgisayara girdim oda opera mini flash mlash açmıyo harcadığım 306 kb Turkcellde bunun karşılığı 2 TL . Lanet ettim ya 306kb = 2TL bu nasıl bi fiyatlandırmadır ? 1mb bişey indirdiğini düşün gitti 10 milyonun . Bunlar değilmi zaten turktelekomun aldığı sabit ücreti savunan bunlardan medet umulurmu ya.

Vatandaş ihbar etmese demekki millete bu gizli zammı bir güzel giydirecekler. Ne güzel düzen kurmuşlar bu GSM operatörleri. Siz bakmayın bunların rekabet ediyor gibi göründüğüne, aslında gizli bir kartel de oluşturuyorlar.

100 kontörü 20 tl den hesaplarsanız 1 kontör 20 kuraşa denk gelirken 15dk sı 2 kontör olan konuşma 15 dk sı 50 kuruş oldu ( 40kuruş olması gerekirken ) bu nasıl bir zihniyettir merak ederim ?

bu insanlar kimde bizi bukadar soymaya meraklılar nerede hani tüketici hakkı görmüyorlarmı bunları??

Semsiye misali !... En guzel faturali kullanmak tabii hesabini bilen icin.

kontor alırken en azından ne harcadığımızı biliyorduk. bu berbat bişey oldu. tl alıyoruz ama kontorden hızlı bitiyor nasıl oluyor anlamadım.

ulaştırma bakanına şunu sormak istiyorum neden türkiyede ulaşım ve iletişim diğer ülkelere göre pahalı neden avrupadan gelen br turist bizden daha ucuza gelip tatilini yapıp yiyip içip gidiyo neden neden nedennnnnn???

evet 3dk si 1 kontörken ki 1 kontörde 20 kuruş ederken şimdi 3 dksi 30 kuruş yani 1,5 kotör oldu. Çok ayıp yedirebildiklerine resmen. Bitanede bizi düşünen operatör çıksa be!

adamlar en ufak bir açık görmesinler hemen golü atıyorlar ne biçim bunlar yaa

1 mesaj 3 kez cevapsız arama 2 TL 50 kuruşumu götürdü varmı böyle birşey hemşerim!!!

Nasıl kafalarına göre zam yapiyor bunlar!

memleket dingonun ahırına döndü, durmak yok zama devam

ya anlamadığım kontörden liraya geçilecek diyen kurum BTK..onlar hesaplamıyo mu acaba 1 kontorün kaç kuruşa denk geldiğini ve bildirmiyolar mı gsm operatörlerine..hala inatla milleti kazıklama politikası neden?ztn yeterince vergi alınıyo ülkede!yemin ediyorum müşteri hizmetlerini arayınca da sus pus oluyolar,bi cevap veremiyolar düzenbazlar..zaman koyun sürüsü olma değil hakkını arama zamanıdır..uğraşalım yeter ki..paramızı kaptırmayalım!!

ne olacak böyle bir bakan varken adamlar istediği gibi at koşturur.

Cevapsız arama nasıl ücretlendiriliyor onu anlamadım??
---------------------------------------------------------------------------------
1 mesaj 3 kez cevapsız arama 2 TL 50 kuruşumu götürdü varmı böyle birşey hemşerim!!!

Nasıl kafalarına göre zam yapiyor bunlar!

Neden şaşırıyorsunuzki.Kontör de iken gene kontör hesabı vardı.Şimdi tl ye geçtiler daha kazık olucak.Çünkü ne kadar gittiğini bilemicez Tl nin.Hem ben faturalıyım ve Turkcell in bir kampanyasındayım.Gece 9 sabah 9 olan.Geçen TIM e gittim ve faturamın yüksek geldiğini söyledim.Bize Turkcell fiyatlarda oynama hakkını saklı tutar dediler.İyi güzelde ben bu kapmanya ya geçerken bana böyle bişi demediler.6 Ay boyunca tüm vergiler dahil 25 tl dediler ama bundan bahsetmediler.Bu operatörlerin hepsi aynı hiçbirine güvenmiyorum.

10.000 sms 8 tl geçen gün bir mesaj yolladım 160 karakterden az ve aynı oparetördeki kişiye 60 krş. gitti yazık lar olsun bu nasıl bir olaydın vicdansızlar insafsızlar 2 kontör 60 krş mu yapıyor türk milleti alışın artık hepiniz koyun gibisiniz ALIŞIN

bunların önüne kimse geçmezse bizi hakikaten soyuyorlar...!!! haberimiz olmadan tarife bile değiştiren bu dolandırıcı ordusu, ay sonu faturayı size kestimi mecburen seve seve ödeyeceksiniz...!!! itirazı da sonra yaptırıyorlar...!!!

bu ülkede bunun gibi dolandırıcılık ve hile ile kazanç elde edenlere toplu bir şekilde hareket edilmediği sürece, yapılabilecek tek şey, onların istediği faturayı ödemek...!!!

yada bir şekilde iletişim yolunu değiştirip, bu yiğicilerden kurtulmak...!!!

kaygı ve huzursuzluklarımla...!!

aslında bu düzenlemeyi yapmalarının tek sebebi var...!!!
İNTERNET KULLANIMININ ARTMASI...!!! MİLLET ARTIK EVİNDEN MSN İLE HABERLEŞİYOR...!!!

çoluğuna çocuğuna " aç bakim msn' yi soruver xxx teyzen bugün evdemi..."

bir süre sonra ayı merkezi yerlerde olduğu gibi yerel internet bağlantıları artınca artık kimse sahtekar operatörlerin, kazıklı fiyatlarından konuşmayacak...!!!

böylece cepte başlayan ucuz telefon görüşmesi programları, ÇIĞ GİBİ BÜYÜYEREK TÜM GSM OPERATÖRLERİNİ ÇIĞ ALTINDA BIRAKACAK...!!!

işte tek dertleri bu çığ altında kalmadan, biraz daha ısırabilmek...!!!

kaygı ve sıkıntılarımla...!!!

"bu insanlar kimde bizi bukadar soymaya meraklılar nerede hani tüketici hakkı görmüyorlarmı bunları?"

Üç tane Tüketi derneğine bir soru sordum, üçüde ipine takmadı. Ne tüketici hakkı. Onlar sadece adını duyurabilecekleri işler olursa çıkıp TV karşısına ahkam kesiyorlar. Boşver gitsin.

Ya kardeşim, bizim millette de suç. Bağımlısı olmuşlar telefonun, ellerinden hiç düşürmüyorlar. Paso birilerini arayacak, dakikalarca konuşacaklar. Nedir bu aşk anlamadım ki, karşısındaki insanla mis gibi karşılıklı konuşma imkanı olan bile ne hikmetse gidip o uyduruk aletle konuşmayı yeğliyor. Ne oldu bize, yoksa birbirimizin yüzüne bakamaz hale geldik de yüz yüze görüşmeden mi korkuyoruz, yoksa telefonda sallamak daha rahat oluyo diye mi? Yani bizler bir şeyi nerde, ne zaman ve ne kadar kullanacağımızı hiç öğrenemedik. Her şeyin illa cılkını çıkaracağız. Kardeşim bırakın bu hastalığı, olması gereken düzeye çekin. Karı azalan firmalar bakın nasıl kuzu kuzu indirime gidecekler. Adamlar zaten manyak gibi telefon kullanıyorlar, bize muhtaçlar, biz de geçirdikçe geçirelim diyorlar. Onların eline bu kozu siz veriyorsunuz.

"Neden şaşırıyorsunuzki.Kontör de iken gene kontör hesabı vardı.Şimdi tl ye geçtiler daha kazık olucak.Çünkü ne kadar gittiğini bilemicez Tl nin.Hem ben faturalıyım ve Turkcell in bir kampanyasındayım.Gece 9 sabah 9 olan.Geçen TIM e gittim ve faturamın yüksek geldiğini söyledim.Bize Turkcell fiyatlarda oynama hakkını saklı tutar dediler.İyi güzelde ben bu kapmanya ya geçerken bana böyle bişi demediler.6 Ay boyunca tüm vergiler dahil 25 tl dediler ama bundan bahsetmediler.Bu operatörlerin hepsi aynı hiçbirine güvenmiyorum."

Altta yazan mikroskobik yazılarda geçiyodur değiştirme hakkını saklı tutar diye. Amerika da bütün o altyazıları reklam yaparken sesli olarak okuma zorunluluğu var, Türkiye de de olsa böyle sorunlar olmaz, vatandaş yediği kazığı anlar ama malesef öyle değil.

paradan 6 sıfır atarkende gizli zamdan falan bahsediyorlardı. avrupa euroya geçti gizli zamlardan bahsedildi.. kontörden tl ye geçildi yine zamlardan bahsediliyor. hep aynı hikaye..

08 Nis 2010 16:24
klavyene sağlık kardeşim içimden geçenleri yazmışsın her harfine katılıyorum

herkes hattini kapattirsin genis bir kitleye ulastiginda nasil kivrandiklarini fiyatlarin nasil oldugunu kendi gözlerinizle görün,,cep telefonu olmazsa hic bir sorun yasamayacak 40 milyon insan var bu ülkede..

Sen de yorum yaz