Gmail'a HTML5 gücü ile doping!

Google hız konusunda tatmin olmuyor! İşte Gmail için HTML5 ve CSS3'ün sunacakları...

  • Ali Güngör
Gmail'a HTML5 ve CSS3 gücü!
Gmail çok daha hızlı olacak

Google HTML5 konusunda çok ciddi ve şimdi bu teknolojiyi popüler e-posta hizmeti Gmail'da kullanacak.

HTML5'in çok daha verimli olduğuna inanan Google mühendislerinden Adam de Boor, yaptığı açıklamada bu standardın yaygınlaştığını belirtti. Dahası rakipleri Microsoft'un Internet Explorer 9'u konusunda da yüksek umutları olduğunu açıkça söyledi.

HTML5 ile hedef Gmail'ın 1 saniyeden kısa sürede açılması. Gmail HTML5 ile birlikte yaygınlaşan CSS3 desteği ile de yüzde 12 hız kazanacak. Üstelik masaüstünden dosya sürükleyip tarayıcıda Gmail'a bırakmak gibi gelişmiş özellikler yolda; bu tür pek çok özellik planlanıyor ve JavaScript ile hazırlanıyor.

Bu konuda detayları sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

HTML 5 İLE açıklarda çoğalacak...!!! java script ile zararlı yazılım yayılması çığ gibi büyüyecek...

saygılar

Edip çiftçi kıyamet kopacak

sen merak etme html5 ile açık çoğalırken, o açıklara çözümde gelir. seen hiiç yorma kafanı. javascript'e laf atmışsın. adblock ile engelle tüm js'leri öyle dolaş dicem ama sen kiim, firefox kiim :P

Kağnı yavaşlığında açılan hotmail çok mu güvenli - hadi diyelim çok güvenli - kullanıcılar ışık hızında açılan gmaili tercih edeceklerdir.
Bill Gates'in 6 sene önce söyledikleri aklıma geldi birden...

- E-Mail hizmetinin ücretsiz olması bana çok garip geliyor. Amerika'da posta şirketiyle mektup gönderseniz 50 cent ücret alırlar, bu dünyanın her tarafında da böyledir. Bütün e-mail hizmetleri ücretli olmalıdır ki spam gibi istenmeyen ve internet bant genişliğinin önemli bir kısmını tüketen servisler daha iyi ve hızlı çalışsınlar...

Aradan 6 sene geçti - hotmail hızlanacağına daha da yavaşladı. Kotası çok uzun bir süre 1GB'da kaldı. İnternet hızlandı ve artık internet bant genişliğini stream videolar tüketmekte - ki youtube en büyük servis sağlayıcı ve üstelik ücretsiz. Microsoft'un yenilikçiliği ve açık fikirliliği artık bitmiştir. Her gönderdiğimiz e-mailden para koparmaya çalışan zihniyet özgür kullanıcıların özgür internette ücretsiz alternatifler bulmasıyla sona ermiştir.

Sonuç olarak : Bu çizgisini sürdürdüğü sürece devir Google'ın devridir.

edip grafikçiysen grafik konularında yorum yap. manavın kasaptaki etleri eleştirmesi pek hoş durmuyor...

Artık sırf yorum yazmak için yorum yazılmaya başlandı. Yok açıklar olurmuş, yok zararlı yazılım yayılırmış. Bence biraz bilgi sahibi olunmalı bu konuda yorum yaparken. HTML 5 şu an güven konusunda ilk sıradadır. Tabi flash bitmeyecek bitmeside biraz zor. HTML 5 ile yapılmış siteler v.s arttıkça HTML 5 kendisini o zaman gösterecektir.

Masaüstünden dosya sürükleyip ekleme zaten çalışıyor şuanda chrome ile

önerin ne? hiç açığı bulunmayan muhteşem flah mı? güldürmeyin beni!

sanki pek matah bişey de, explorerdaki öğeyi tarayıcıya sürükle bırak yapılabilecekmiş. 2010 temmuzdayız. siz daha bunu yapamadıysanız, şapkayı önünüze koyup ben ne iş yapıyorum diye düşünmeniz lazım. nesi yenilik bunun?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play