Gmail'de "minik" yenilikler!

İlk bakışta pek dikkat çekmeyebilir ama Gmail'de yapılan bu değişiklikler hepimizi çok sevindirecek!

  • Ümit Öncel
Gmail'de faydalı yeni özellikler
Gmail'e yeni özellikler geldi...

Gmail, hiç kuşkusuz ücretsiz e-posta hizmetleri arasında çok önemli bir yere sahip. Genel olarak bakıldığında Gmail'in sunduğu özellikler son derece başarılı. Ama bazı küçük detaylar var ki, ister istemez kullanıcıları rahatsız edebiliyor.

Google işte bu küçük sorunlara el atmaya karar verdi ve Gmail'e küçük rötuşlar yaptı.

Eğer birincil e-posta adresiniz olarak Gmail kullanıyorsanız, Google'ın ücretsiz web tabanlı bu servisinin e-posta gönderdiğiniz her kişiyi adres defterine eklediğini biliyorsunuzdur. Daha sonra yeni bir e-posta göndereceğinizde bir harfe bastığınızda Gmail ile daha önce e-posta gönderdiğiniz tüm kişilerin listesi otomatik tamamlama için karşınıza çıkar. Sık mesajlaştığınız kişiler için bu çok güzel bir özellik olsa da sadece bir kez mesaj göndereceğiniz kişileri her defasında otomatik tamamlamada görmek oldukça can sıkıcı hale gelebiliyor. Gmail yeni eklediği özellikleri arasında Ayarlar > Genel sekmesi altında bulabileceğiniz "Otomatik tamamlama için kişi oluştur" seçeneğinden artık bunu değiştirebilirsiniz.

Ve Gmail'de yapılan diğer küçük yenilikler...

Gmail'in yeni diğer özellikleri arasında hatalı yazdığınız e-posta adresine daha akıllı öneriler de yer alıyor. Bunun dışında artık Gmail filtrelerinde daha az hata mesajı gösterme ve kaydettiğiniz filtrelerden sonra hızlıca mesaja dönme gibi yeni özellikler de eklenmiş.

Klavye kısa yollarını kullanmayı sevenlere de iyi bir haber var. Artık Gmail'de kısa yolları yönetmek de kolaylaşıyor. Son olarak daha önce Gmail'de yer alan yenile metin bağlantısı artık bir düğmeye dönüştü. Diğerlerinin yanında sonuncusu pek etkileyici bir özellik olmasa da, yenile özelliğini sık kullananlar için bu da iyi bir haber sayılır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Gmail gerçekten çok başarılı. Diğer mail kullanıcıları Gmail ile tanışsalar diğerlerininm yüzüne bile bakmazlar.

gmail kullanmıyorum. hotmail bu işte liderdir.

+
Gmailin yan tarafında yer alan reklamlarda da yeniliğe gidiyor. Hotmail'de yeralan resimli reklemlara benzer reklam içerikleri geliyor...AliY

Gmail gerçekten çok başarılı. Diğer mail kullanıcıları Gmail ile tanışsalar diğerlerininm yüzüne bile bakmazlar.
--------------------------------------------------------
aynen katılıyorum, çünkü kendimden biliyorum :)
gmaille tanıştıktan sonra ayda bir hotmaile bakar oldum. bazen o da olmuyor :)

Hotmail'in yenilikleri ile birlikte (özellikle süpür çok faydalı) 1. e-posta olmak için gmail'in alması gereken çok yol var..

Hotmail'in yenilikleri ile birlikte (özellikle süpür çok faydalı) 1. e-posta olmak için gmail'in alması gereken çok yol var..
.................................................................................................
Hotmail mi kaldı yaw,90 larda kaldı hot... the end yani off x oldu öldü...

tasarımı çok kötü

tasarımı çok kötü

yaklasik bir sene kadar önce gmail e gectim sonra diger 2 eposta hesaplarimida gmail e bagladim
hem tum hesaplarimda emaillerim gmail e geliyor hemde gmail den mail yolladigimda sanki diger hesaplarimdan gidiyormus gibi görunuyor
kalender, documents, picasa, blogg ve daha neler neler herseyi tek bir yerden kontrol etmek o kadar guzel ve rahat ki....
herkese öneririm

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play