Gmail'e bir yetenek daha!

Google'ın Gmail'e eklediği son özellik, hizmete bakın hangi yeteneği sağlıyor...

Teknolojinin gelişimiyle birlikte iletişim kurma yollarımız da köklü değişikler gösterdi fakat dil engeli hep karşımıza çıktı. Ama Google, işte bu engeli ortadan kaldırmak için kolları çoktan sıvadı bile...

Birbirlerinin dilinden hiç anlamayan insanların bile konuşabilmelerini kusursuz ve kullanıcı dostu bir şekilde sağlamak için harekete geçen internet devi, şimdi de Gmail'e el attı. Daha önce Gmail'deki "Google Labs" sekmesiyle otomatik mesaj çevirisi bazı zamanlarda kullanılabiliyordu fakat artık Google bu özelliği Gmail'in normal özelliği olarak sunmaya başladı.

Gmail ürün müdürü Jeff Chin, Resmi Gmail blogunda yeni özellikle ilgili açıklamalarda bulundu: "Özellikle iş yapan kullanıcılarımızın dünyanın dört bir yanındaki yerel şirketlerle iletişim kurarken bu özelliği iş bitirici olarak kullandıklarını duyduk. Bazı kullanıcılarımız yabancı haber kaynaklarına daha kolay erişmek istiyor, bazıları ise annelerinin Gmail'ini nasıl her şeyi ana dilinde görecek şekilde ayarlayacağını soruyor. Bu şekilde sayısız yazı aldık."

Gmail'ini açan kullanıcı "Mesajı çevir (Translate message)" butonuna tıkladığı takdirde mesajın dili otomatik olarak algılanarak kullanıcının seçtiği dile çevriliyor. Kullanıcı isterse kendi dilinde olmayan bir postayı otomatik olarak belirlediği dile çevirmeye ayarlayabiliyor, böylece bir daha hiçbir uğraş vermeden tüm postalar istediğiniz dilde karşınıza çıkıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

tabii buda google tranlatenin daha fazla geliştirilmesi gerektiği anlamına geliyor....

seni gerçekten seviyorum google amcam :D

Translatenin ne hayrını gördük arkadas, bide mail çevirecek işe bak sen :D

harrr.r..rriiikkaaa...

acaba iphone 4s gmail hesabı içinde bu mesaj çevirici varmı ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir