Gmail'e büyük değişiklik yolda mı?

İnternette ortaya çıkan bu ekran görüntüsü, Gmail'in yakında baştan aşağı değişebileceğini gösterdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Gmail'e büyük değişiklik yolda mı?

İnternette ortaya çıkan bir ekran görüntüsü, Google'ın Gmail üzerinde büyük yenilikler yapmaya hazırlandığını gösteriyor olabilir.

Geek.com'un yayınladığı ekran görüntülerinde Gmail'in yeni arayüzünün mobildekine yaklaştığı gözleniyor. Masaüstü Gmail'de üstte görünen kategori sekmeleri ise mesaj arayüzünün içine taşınmış bulunuyor. Bu değişiklikle Gmail'in arayüzü daha temiz bir hale getirilmiş. "E-posta yaz" düğmesi ise artık sağ alt tarafta, kırmızı bir "+" simgesi olarak yer alıyor.

Bunların yanında mevcut "yıldız" sisteminin yerine geçecek bir "sabitleme" sistemi ortaya çıkmış. Sabitlenen e-postalar, istendiğinde hızlı erişim için sayfanın üst tarafına taşınabiliyorlar.

Rapor, değişikliklerin Google içinde denendiğini söylüyor. Yeniliklerin yakın gelecekte Gmail'e yansıyıp yansımayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Değişsin mümkünse. 10 senedir aynı arayüz...

@12 May 2014 14:28 10 sene önce gmail diye birşey yoktu , o zamanlar daha google bile yeni yeni yayılmaya başlamıştı. sen nereye atıyon :D

Bana kalırsa Android 5 sürümünde yeni tasarıma gideceğinde bunda Gmail de nasibini alacak ve o zaman Gmail bu şeklini alacak.

Yahoo Mail ve Outlook karışımı bir şey düşünüyor.

Eğer böyle olacaksa gerçekten Outlook'a benzemiş.

böyle olursa çok kötü olur şu anki hali gayet iyi

outlook a benzeme google kendin ol ol ki ilgi çek

berbat bir arayüzü vardı, şimdi ise outlook olacak gibi.

Outlook benzeri bir arayüz bu "sade ve temiz" diye tabir edilen ve genelde kutucuk tasarımı olan arayüzler size bir şeyi hatırlattımı ?

Alt tarafı bir tane posta gelecek, şu ekran dolusu eziyete bak ya, her birinden tek tek çöp kutusuna sürekle, çöp kutusunu da binbir zahmetle boşalt, bıktım artık ya!

Şu anki haline bir türlü alışamamıştık umarım daha sade ve anlaşılır bir hal alır.

Sen de yorum yaz