Gmail'in e-posta yazma işlevine yenilik

Eğer sıkı bir Gmail kullanıcısıysanız, Google'ın yaptığı bu yenilik işinizi çok kolaylaştıracak...

  • Zeynel A. Öztürk
Gmail'in e-posta yazma işlevine yenilik

Google, e-posta hizmeti Gmail'de e-posta yazarken gelen kutunuzda dolaşmayı kolaylaştıracak yeni özellikler eklemeye başladı. Bu yeniliklerle beraber Gmail'de e-posta yazmak, anında mesajlaşma yazılımlarındakine daha da benzer hale geliyor.

Gmail'de bir e-posta yazarken başka bir e-postaya bakmanız gerekirse önce yazdığınız e-postayı taslak olarak kaydetmeniz, ardından bilgiyi aramanız ve tekrar yazmakta olduğunuz e-postayı açmanız gerekiyor (veya yeni bir sekmede Gmail'i açmanız da yeterli). Yeni işlev ise "E-posta yaz" düğmesine bastığınızda aynı Google Talk'da olduğu gibi sağ altta yeni bir pencere açılmasını sağlıyor. Bu pencerede e-posta oluşturmaya yönelik temel işlevler bulunuyor. Böylelikle e-posta yazarken Gmail hesabınızda dolaşmaya devam edebiliyorsunuz.

Yeni işlev hesabınız için hazır olduğunda, Gmail size onu kullanıp kullanmak istemediğinizi soruyor. İşlevden memnun kalmamanız halinde yeni e-posta penceresinin sağ altındaki küçük oka tıklayıp "Eski deneyime dön" seçeneğini kullanmanız yeterli.

Bu arada Google'ın, önümüzdeki aylarda Gmail'in e-posta yazma penceresine gülen yüz ekleme, etkinlik davetleri, Apps müşterileri için okundu onayı gibi işlevler de ekleyeceği bilgisini de verelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Google saklama alanı dışında e-posta sunucusu olarak başarılı değil. Keza hotmail de çok aman aman bir şey sunmuyor. Yine de Hotmail'in Google üstün tarafları var.

Yararlı bir yenilikmiş. Beğendim.

6 yildir gmail tek mail adresim.

seviyorum seni gmail.

google işini biliyor her yönden pc de telefonda felan senkronize olayı süper zaten yaşasın android yaşasnın gmail :)

Yandex mail hesabı tavsiye ediyorum, bir defada 3gb'lık dosya gönderebilirsiniz, ücretsiz disk depolama var.

Gmail seni seviyorum :)

ben de epey bir zamandır Gmail'i kullanıyorum. Gerçekten de Gmail çok iyi. Çok basit bir arayüzü var. Dün Yandex'e de kayıt yaptım. Yandex Disk için. Yandex Mail ile Yandex Disk'i aynı yerde tutuyorlar ki bence hiç de kullanışlı değil. Google'ın avantajı kolay ve basit olması.

Bu yeniliği ben pek tutmadım. Bana kullanışlı gelmedi. Eskisiyle yola devam diyorum. Bana yetiyor. Yahoo hesabım da var ama gmail kesinlikle 1 numara...

lüzumsuz olmuş ben kullanmıyorum

Hiç Beğenmedim malesef. Gmailin pratik ve hızlı işlevselliğini bozmuş. eski hale getirmezlerse bırakmayı düşünüyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play