Gmail kullanıcıları kesintilere kızgın!

Gmail'a ayın 30'undan beri erişemeyen kullanıcılar tepkili. İşte en son Gmail problemi

  • Ali Güngör
Gmail kullanıcıları kızgın
Google'ın Gmail hizmetinde kesintiler sürüyor

Gmail kullanıcıları hafta sonunda uzun süre e-postalarına erişemedi. Google'ın destek forumu, kızgın kullanıcıların mesajlarıyla doldu taştı.

Daha önce de büyük çökmeler yaşayan Gmail hizmetinin, bir daha çökmeyeceğine dair söz veren Google sözünü tutamadı.

"502 error" mesajı alan kullanıcılar arasında 30 saat üzerinde e-postalarına erişemeyenler oldu. Özellikle de Google'ın probleme tepkisinin yavaşlığı dikkat çekti. Şirketin "Apps status dashboard" bölümünde problemle ilgili hiçbir yazı çıkmadı. Destek forumunda yazılan mesajlara cevap gelmedi.

Kullanıcılardan gelen tepkiler arasında "Hesabıma ayın 30'undan beri erişemiyorum! Günler oldu ama Google'dan hiç kimse bir açıklama yapmıyor. Onarıyorlar mı? Çalışıyorlar mı? Yoksa problemin farkında bile değiller mi belli değil! Bu kabul edilemez" gibi örneklere bolca rastlamak mümkün.

Google günler sonra problemi resmen onayladı ve durumu düzelteceğini belirtti. Bu olayın dünya çapında anında duyulmamasının sebebi ise, kesintinin bütün kullanıcıların yüzde 0.001'inden azını etkilemesi oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

benim için herhangi bir kesinti yoktu...

Bedava kullanıp bide bu kadar tepki gostermek ilginc geliyor bana,Madem o kadar onemli mail ,kur kendi exchange serverini takıl paşalar gibi :) ,gerçi onunda garantisi yok server çöker hat kopar falan filan

Hotmail'le devam. Gmail sürekli gelişiyor, büyüyor ama ben işadamı değilim. Ev kullanıcısı olarak Hotmail bana yetiyor.

benim gmail im var ama ben kızgın değilim :)

1 Nisan 2004ten beri kullanıyıyorum hiç kızgın olmadım Google'ye :)

Gmail iş adamları için değildir ki arkadaşım bu nasıl bir cevaptır :) Google evet gelişiyor, o gelişiminide kullanıcılarına konfor sağlamak için yapıyor. Sen kaliteden haberdar değilsen, hotmail kullanmaya devam edersin tabii gayet normal

her ne olursa olsun gmail diğer maillerden daha üstün özelliklere sahip ve kendini günden güne update eden tek mail portalı.
şu internet asrında da böyle şeylerin yaşanması normal(elbette sıklıkla yaşamamak kaydıyla) bende ayrı mail hesaplarıda var ama gmail gibi olmadıklarını kullandıkça görüyorum.

Gmail olmasaydı hâlâ 2-5 mb (hile ile 25-50 mb) mail alanlarına sahip olacaktık. İyiki Gmail var, yoksa Microsoft ortalıkta istediği gibi at oynatabilecekti.
Dikkat edin, Gmail ilk çıktığında 2.2 GB gibi bir mail alanı veriyordu ücretsiz olarak, dönemde diğer mail hesaplarının kapasitesi en fazla 5-10 mb idi.
İyiki Google var ve iyiki GMail kullanıyorum... :)

bendede var gmail bende sorun 1kere oldu daha
yazan:ygz79

İnş. Gmail bu hizmeti ileride ücretli bir hizmete dönüştürmez.

Benim gmail hesabım var ilk açıldığında almıştım. Fakat ben daha Mynet gibi hizmet vereni görmedim ayrıca hesabım 6 yaşında hiçbir problem yaşamadım. Yerli malı kullanın derim saygılarımla...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play